1. Anasayfa
  2. /
  3. Haber Arşivi
  4. /
  5. Engelli Hakları İzleme Grubu...

Engelli Hakları İzleme Grubu 2013 yılı “Mevzuattan Uygulamaya Engelli Hakları İzleme Raporu” Yayınlandı.

Toplumsal Haklar ve Araştırma Derneği ile İstanbul Bilgi Üniversitesi ortaklığı ile hazırlanmış engellilik üzerine doğrudan ya da dolaylı faaliyet gösteren STK’ların katılımıyla yürütülmüş olan Engelli Hakları İzleme Grubu Projesi, Sabancı Vakfı Toplumsal Gelişme Hibe Programı tarafından desteklenmiştir. Proje; engellilerin, Anayasa, yasalar ve ülkemizin taraf olduğu uluslararası sözleşmeler ile sağlanan eğitim, erişim, çalışma hayatı ve sosyal güvenlik haklarından ayrımcılığa uğramadan, ne ölçüde yararlanabildiğinin ölçülerek izlendiği, Türkiye’nin çeşitli bölgelerinden STK’ların, izleme çalışmalarına dahil olduğu bir çalışma programına sahiptir. İlgili raporlara Engelli Hakları İzleme Grubu web sitesi’nden ve aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz. http://www.engellihaklariizleme.org/tr/ehi-haberler/312-ehi-raporlar%C4%B1m%C4%B1z-yay%C4%B1nland%C4%B1.html Rapor linkleri:  http://www.engellihaklariizleme.org/tr/files/belgeler/kitap_2013.pdf http://www.engellihaklariizleme.org/tr/files/belgeler/ozet_2013.pdf http://www.engellihaklariizleme.org/tr/files/belgeler/ders_kitaplarinda_engellilik.pdf

Merhaba!

Sivil Düşün ofisi, 9 - 18 Temmuz tarihleri arasında kapalı olacak. Desteklere dair tüm sorularınız için yardimmasasi@sivildusun.eu adresiyle temasa geçebilirsiniz ancak telefon hatlarımızın bu süre içinde ulaşılamaz olacağını iletmek isteriz. Gönderdiğiniz e-postalara, 18 temmuz tarihinden itibaren en kısa sürede cevap veriyor olacağız.

Görüşmek dileğiyle!

Merhaba!
Sivil Düşün ofisi, 2-6 Mayıs tarihleri arasında kapalı olacak.

Desteklere dair tüm sorularınız için yardimmasasi@sivildusun.eu adresiyle temasa geçebilirsiniz ancak telefon hatlarımızın bu süre içinde ulaşılamaz olacağını iletmek isteriz. Gönderdiğiniz e-postalara, 9 Mayıs tarihinden itibaren en kısa sürede cevap veriyor olacağız.

Herkese sağlık, neşe ve dinlence dolu bir bayram zamanı diliyoruz.

Skip to content