1. Anasayfa
  2. /
  3. Haber Arşivi
  4. /
  5. ENVERÇEVKO-Enerji Verimliliği ve Çevre...

ENVERÇEVKO-Enerji Verimliliği ve Çevre Koruma Derneği’ni Tanıyalım…

Enerji Verimliliği ve Çevre Koruma Derneği 2006 yılından beri Muğla Merkezli Ulusal ve Uluslararası çalışmalarını sürdüren, 2007 yılında resmi kuruluşunu tamamlayan 2 temel misyonla faaliyet gösteren bir Sivil Toplum Kuruluşudur. EuroVelo Avrupa Bisiklet Rotaları Ağı Türkiye Ulusal Koordinatörlüğü görevini sürdürmektedir. ENVERÇEVKO, ECF Avrupa Bisikletçiler Federasyonu üyesidir. Clipboard01 1 – Günümüzün artan Enerji İhtiyacına karşı ülkemizin Enerji Potansiyeli Rüzgar ve Güneşten elde edilen Elektrik üretimini ve kullanımını artıracak farkındalık faaliyetleri yapmaktadır. Bu sayede Enerji kaynaklarımızı verimli kullanmak, yenilenebilir Enerji kaynaklarının kullanımını artırarak doğal yaşamın, biyoçeşitliliğin korunmasına destek olmak, alternatif Turizm olanaklarını sürdürülebilir hale getirmeye destek olmaya çalışmaktadır. 2- Çevre dostu ulaşım aracı olarak Bisiklet kullanımının şehir içi ve dışı alternatif Turizm alanında kullanımını kolaylaştırıcı Uluslararası nitelikte altyapısını oluşturacak farkındalığın oluşumuna destek olmaya çalışmaktadır. Bu sayede Turizm ve Kültür Bakanlığımızın 2013 Eylem planı ve 2023 Sürdürülebilir Turizm stratejilerine, 4 mevsime yayılmış turizm olanaklarının bölgemizdeki uygunluğuna dikkat çekmek olarak özetlenebilir. Clipboard02   Clipboard03 Hedeflerine ulaşmak için Bölgesel, Ulusal ve Uluslararası çalışmaları yapmak ve desteklemek için gerekli projeleri üretmektedir. Aynı hedeflere destek vermek isteyenlerle beraber çalışmaktadır. Dernek ile ilgili detaylı bilgi için www.envercevkoturkey.org adresini ziyaret edebilirsiniz.

Merhaba!

Sivil Düşün ofisi, 9 - 18 Temmuz tarihleri arasında kapalı olacak. Desteklere dair tüm sorularınız için yardimmasasi@sivildusun.eu adresiyle temasa geçebilirsiniz ancak telefon hatlarımızın bu süre içinde ulaşılamaz olacağını iletmek isteriz. Gönderdiğiniz e-postalara, 18 temmuz tarihinden itibaren en kısa sürede cevap veriyor olacağız.

Görüşmek dileğiyle!

Merhaba!
Sivil Düşün ofisi, 2-6 Mayıs tarihleri arasında kapalı olacak.

Desteklere dair tüm sorularınız için yardimmasasi@sivildusun.eu adresiyle temasa geçebilirsiniz ancak telefon hatlarımızın bu süre içinde ulaşılamaz olacağını iletmek isteriz. Gönderdiğiniz e-postalara, 9 Mayıs tarihinden itibaren en kısa sürede cevap veriyor olacağız.

Herkese sağlık, neşe ve dinlence dolu bir bayram zamanı diliyoruz.

Skip to content