1. Anasayfa
  2. /
  3. Sivil Toplumdan Haberler
  4. /
  5. Erasmus Günleri Başladı!

Erasmus Günleri Başladı!

2021 Erasmus Günleri 14-15-16 Ekim 2021 tarihleri arasında gerçekleşiyor. Program isteyen herkesin katılımına açık.

Erasmus+ Programı hakkında bilgi vermek amacıyla her sene ekim ayının son haftası düzenlenen Erasmus Günleri 14 Ekim’de başladı! Başvurucuların yaş ve eğitim geçmişlerine bakılmaksızın yeni beceriler kazanması, kişisel gelişimlerini güçlendirmesi ve istihdam olanaklarından daha fazla yararlanabilmesi yolunda destek veren bir AB hibe programı olan Erasmus+ hakkında merak edilen her şey 16 Ekim’e kadar sürecek etkinliklerde öğrenilebiliyor.

Seminerler, hackathonlar, yarışmalar, podcastler ve sergilerden faydalanma imkanı sunan Erasmus Günlerinde etkinlikler hem yüz yüze hem de dijital olarak gerçekleşiyor. Programa, kendi etkinliğini tasarlayıp uygulayarak katılımcı olmak da mümkün.

2020 yılındaki Erasmus Günleri etkinliklerine 84 ülke katılım gösterdi ve toplamda beş binin üzerinde etkinlik düzenlendi. 2018 yılından beri programa dahil olan ve 700’e yakın etkinliğe ev sahipliği yapan Türkiye, Programa en çok katılım sağlayan ikinci ülke oldu. Bu sene 14-15-16 Ekim 2021 tarihlerinde düzenlenen Erasmus Günleri, yararlanıcı kuruluşların gerçekleştirdiği etkinliklerle birlikte tüm Avrupa’da kutlanıyor.

Program ile ilgili detaylı bilgi için tıklayınız.

Skip to content