1. Anasayfa
  2. /
  3. Avrupa Birliği'nden Haberler
  4. /
  5. Etkiniz’den Hukuki Belgeleri Anlama...

Etkiniz’den Hukuki Belgeleri Anlama Eğitimi

Etkiniz AB Programı, sivil toplum örgütü temsilcilerini “Hukukçu Olmayanlar için Hukuki Belgeleri Anlama” eğitimine davet ediyor. 1-2-3 Temmuz tarihlerinde zoom üzerinen gerçekleşecek eğitimler için son başvuru tarihi, 25 Haziran 2020. 

Etkiniz AB Programı, sivil toplum örgütlerine (STÖ) insan hakları uygulamalarını izlemeleri, raporlamaları ve bulgular doğrultusunda savunuculuk çalışmaları yürütmeleri için kapasite geliştirme destekleri sunmaya devam ediyor. Yeni eğitim programı, “Hukukçu Olmayanlar için Hukuki Belgeleri Anlama” başlığıyla tasarlandı. Eğitim, 1-2-3 Temmuz 2020 tarihlerinde her gün saat 13:00-16:00 arasında gerçekleşecek. Katılımcılara dört ana başlık altında insan hakları izleme becerilerini geliştirme fırsatı sunulacak:

  • Hukuk ve modern hukuk sistemleri
  • Hukukun kaynakları
  • Yargı teşkilatı
  • Devlet teşkilatıEğitime, sivil toplum örgütlerinin gönüllü, çalışan veya üyeleri katılabilecek. Katılımcı STÖ’lerin insan haklarıyla ilgili bir alanda insan hakları izleme çalışma yapması/planlaması, yanı sıra, katılımcıların insan hakları örgütlerinde en fazla üç yıl deneyime sahip olması tercih sebebi olarak belirtiliyor. 20 kişi ile sınırlı olacak eğitime her STÖ’den en fazla 1 kişi katılabilecek.

Eğitime katılmak isteyen sivil toplum örgütlerinin buradan ulaşılabilecek başvuru formunu, en geç 25 Haziran 2020 saat 23:59’a kadar doldurmaları bekleniyor.

Başvuru sonuçları en geç 27 Haziran 2020 tarihinde e-posta yoluyla iletilecek.

Merhaba!
Sivil Düşün ofisi, 2-6 Mayıs tarihleri arasında kapalı olacak.

Desteklere dair tüm sorularınız için yardimmasasi@sivildusun.eu adresiyle temasa geçebilirsiniz ancak telefon hatlarımızın bu süre içinde ulaşılamaz olacağını iletmek isteriz. Gönderdiğiniz e-postalara, 9 Mayıs tarihinden itibaren en kısa sürede cevap veriyor olacağız.

Herkese sağlık, neşe ve dinlence dolu bir bayram zamanı diliyoruz.

Skip to content