1. Anasayfa
  2. /
  3. Avrupa Birliği'nden Haberler
  4. /
  5. Etkiniz’den webinar daveti: Opuz...

Etkiniz’den webinar daveti: Opuz grup davalarında AİHM kararları nasıl uygulanıyor?

Mor Çatı ve Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu (TKDF), kadına yönelik şiddet ve ev içi şiddetin önlenmesine katkı sunmak üzere bir webinar düzenliyor. Avrupa Konseyi Bakanlar Kurulu düzeyinde Opuz grup davalarının ve AİHM dava kararlarının nasıl uygulandığının konuşulacağı webinar, 27 Kasım’da. 

Etkiniz AB Programı desteğiyle Avrupa Konseyi Bakanlar Kurulu AİHM kararlarının kadın hakları örgütlerince izlenmesi konusunda bir ilke imza atan iki STÖ, Mor Çatı Kadın Sığınağı Vakfı ve TKDF buluşuyor. Düzenlenecek webinarda Opuz grup davaları izleme deneyimi çerçevesinde Avrupa Konseyi Bakanlar Kurulu AİHM kararlarının izlenmesi üzerine konuşulacak. Webinar ile, katılım ve izleme süreçleri konusunda kadın hakları alanında faaliyet gösteren STÖ’leri bilgilendirmek, daha fazla STÖ’nün diğer AİHM davalarına katılımını artırmaya destek olmak hedefleniyor.

27 Kasım 2020 saat 15:00’te gerçekleşecek webinarda, Mor Çatı Kadın Sığınağı Vakfından Elif Ege ve Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonundan Duygu Öztürk konuşmacı olarak katılacak.

AİHM’in 2009 yılında Nahide Opuz davası için aldığı emsal kararın tam metnine ulaşmak için tıklayın. 

Detaylı bilgi ve başvuru için tıklayın. 

Skip to content