1. Anasayfa
  2. /
  3. Haber Arşivi
  4. /
  5. AB Türkiye Delegasyonu, Ağlar...

AB Türkiye Delegasyonu, Ağlar ve Platformlar Hibe Programı için danışma toplantısı düzenliyor

Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu, Ağlar ve Platformlar Hibe Programı’nın şekillendirilmesi için 21 Aralık’ta Ankara’da bir Sivil Toplum Danışma Toplantısı düzenliyor.

Duyuruyu ve başvuru ayrıntılarını aşağıda bulabilirsiniz:

“AB Türkiye Delegasyonu, Sivil Toplum Destekleri altında, Türkiye’deki STÖ’leri etkili ağ oluşturma ve seçili sektörlerde ortaklık kurabilme kapasitelerini güçlendirmek için yeni bir hibe programı hazırlıyor. Bu hibe programı, var olan ya da yeni kurulacak olan tematik sivil ağları destekleyecek. Başvuru çağrısı 2019 yılının ilk çeyreğinde duyurulacak.

STÖ’lerin sürece ilişkin görüş ve önerilerini almak için, AB Türkiye Delegasyonu 21 Aralık 2018 Cuma günü Ankara’da bir Danışma Toplantısı düzenliyor. Toplantı, STÖ’lerin çalıştıkları alana ilişkin deneyim ve görüşleri ile çalıştıkları alandaki AB müktesebatı ile ilgili reformlar hakkındaki önerilerini paylaşmayı amaçlıyor.

Danışma Toplantısı’na katılmak isteyen STÖ temsilcilerinin 13 Aralık 2018 tarihine kadar burada bulunan başvuru formunu doldurmaları gerekmektedir.

Başvurular aşağıdaki kriterlere göre değerlendirilecektir:

  • Halihazırda var olan bir ağın/platformun üyesi olan STÖ’ler
  • Bir ağ/platform kurmayı planlayan STÖ’ler
  • AB müktesebatı ile ilgili reformları izleyen ya da izlemeyi planlayan STÖ ve ağlar/platformlar

Başvuru sonuçları 17 Aralık 2018 tarihinde açıklanacaktır. Sorularınız için kiymet@stgm.org.tr adresine mail atabilirsiniz.

Danışma Toplantısına katılım, yayınlanacak olan hibe programına başvuru yapmaya engel değildir. Katılımcıların konaklama ve seyahat masrafları kendilerine aittir.”

Skip to content