1. Anasayfa
  2. /
  3. Sivil Düşün Haberleri
  4. /
  5. Fikri veya Çalışması Olan...

Fikri veya Çalışması Olan Gençler Buraya: Yenibirlider ve İmece’nin Konuğu Olduk!

Yenibirlider Derneği ve İmece Platformu’nun Zorlu Holding partnerliğinde yürüttüğü  ‘Sağlıklı Bireyler ve Topluluklar’  temalı bir mesele sürecinin konuğu olduk!

Bir girişim fikri olan, hayatı ya da bir süreci iyileştirmeye yönelik projesi bulunan isteyenler fon bulmak için hangi yollara nasıl başvurmalı?

Sivil Düşün şu anda hangi destekleri sunuyor, özellikle sağlıklı bireyler ve topluluklar sürecinde katılımcıların faydalanabileceği çağrıları var mı?

Gençlerin veya girişimcilerin destek alabilmek için çalışmalarının hazırlık sürecinde özellikle dikkat etmesi gereken noktalar neler?

Dijitalleşme, Sivil Düşün Desteklerinin neresinde duruyor? Sivil Düşün’den destek talebinde bulunurken, dijitale yönelik yapılan çalışmalar değerlendirme sürecinde pozitif etki yaratır mı?

Sivil Düşün Ekibinden Sivil Toplum Kilit Uzmanı Emre Gür, tüm bu sorular ve daha fazlasını canlı yayında yanıtladı. 3 Haziran’da gerçekleşen program kaydını buradan izleyebilirsiniz:

 

Mesele süreci, Türkiye genelinden lise ve üniversiteli gençlerle birlikte, Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları çerçevesinde, Covid-19 sonrası aciliyeti ön plana çıkan, Sağlıklı ve Kaliteli Yaşam (Health and Wellbeing) amacını gündeme taşıyor.

Yenibirlider Derneği ve İmece Platformu, Sağlıklı Bireyler ve Topluluklar mesele sürecindeki amaçlarını; ‘bireylerin dayanıklı ve iyi olma hali’ ile ‘toplumsal dayanışma ve komünite bilinci’ alt başlıklarında yer alan sorunlar için Türkiye genelinden gençlerin bir araya gelerek dayanışma içinde çözüm sürecinin bir parçası olmaları şeklinde belirtiyor.

Gençler mesele sürecinde; sosyal inovasyonun temel prensipleri olan sürdürülebilirlik, kapsayıcılık, eşitlik gibi kavramları içselleştirirken insan odaklı tasarım metodolojisini takip ederek atölyelere katılıyor ve uzman mentor ağı desteği ile sosyal fayda odaklı çözüm fikirleri geliştiriyorlar.

 Mesele süreci hakkında daha fazla bilgi için buraya tıklayın.

 

Skip to content