1. Anasayfa
  2. /
  3. Haber Arşivi
  4. /
  5. Fotoğraf Vakfı, 10. yaşını...

Fotoğraf Vakfı, 10. yaşını belgesel fotoğraf günleri ile kutluyor…

Fotoğraf Vakfı, 10. Yaşını, Kasım ve Aralık aylarında izleyicileri belgesel fotoğrafla buluşturacak bir dizi etkinlik ile kutluyor. Temelleri 1999 Marmara Depremi sonrasında deprem bölgesinde yürütülen “Fotoğrafçı Çocuklar Atölyeleri”nde atılan ve 2004 Kasım’da kurulan Fotoğraf Vakfı  10 yaşında. Fotoğraf sanatının gelişmesi, belgesel fotoğrafın yaygınlaşması ve toplumsallaşması, fotoğrafçılar arasında dayanışma ve işbirliğinin güçlendirilmesi ve görsel mirasımızın korunması amacıyla yola çıkan Fotoğraf Vakfı, 10 yılda onlarca etkinlik, eğitim, atölye ve sergi ile fotoğrafseverlerle buluştu. Fotoğraf Vakfı,  fotoğrafçı ve fotoğraf izleyicilerini 28 Kasım-20 Aralık 2014 tarihleri arasında düzenlenecek Belgesel Fotoğraf Günleri kapsamındaki 10. yıl etkinliklerine davet ediyor. Etkinlikler, vakfın Galata Fotoğrafhanesi ile paylaştığı Galata’daki mekânında “Fotoğraf Vakfı’nın Seyir Defteri: Yolculuktan Notlar” sergisinin 28 Kasım’da yapılacak açılışıyla başlayacak. Belgesel Fotoğraf Günleri, 29 ve 30 Kasım’da Salt Galata’da devam edecek. İki gün boyunca izleyiciler, 60’tan fazla belgesel fotoğraf çalışmasının paylaşılacağı gösterimlere, panel ve söyleşilere ücretsiz olarak katılabilecek. Yine bu iki gün içerisinde, yakın dönemde sayıları artmaya başlayan fotoğraf kolektifleri ve fotoğraf ajansları da birer stand açarak fotoğrafçılarla buluşma imkanı yaratacak. Belgesel Fotoğraf Günleri, Aralık ayı boyunca cumartesi günleri Fotoğraf Vakfı’nda düzenlenecek olan gösterim ve söyleşilerle devam edecek. BELGESEL FOTOĞRAF GÜNLERİ PROGRAMI  

Merhaba!

Sivil Düşün ofisi, 9 - 18 Temmuz tarihleri arasında kapalı olacak. Desteklere dair tüm sorularınız için yardimmasasi@sivildusun.eu adresiyle temasa geçebilirsiniz ancak telefon hatlarımızın bu süre içinde ulaşılamaz olacağını iletmek isteriz. Gönderdiğiniz e-postalara, 18 temmuz tarihinden itibaren en kısa sürede cevap veriyor olacağız.

Görüşmek dileğiyle!

Merhaba!
Sivil Düşün ofisi, 2-6 Mayıs tarihleri arasında kapalı olacak.

Desteklere dair tüm sorularınız için yardimmasasi@sivildusun.eu adresiyle temasa geçebilirsiniz ancak telefon hatlarımızın bu süre içinde ulaşılamaz olacağını iletmek isteriz. Gönderdiğiniz e-postalara, 9 Mayıs tarihinden itibaren en kısa sürede cevap veriyor olacağız.

Herkese sağlık, neşe ve dinlence dolu bir bayram zamanı diliyoruz.

Skip to content