1. Anasayfa
  2. /
  3. Haber Arşivi
  4. /
  5. Freja Forum bu yıl...

Freja Forum bu yıl ‘Adil Dijital Toplum’ temasıyla Üsküp’te toplanıyor

10 yılı aşkın süredir sivil toplumu bir araya getiren Freja Forum, bu yıl 8-10 Kasım 2019 tarihlerinde Üsküp’te toplanıyor. Forumun bu yılki teması “Eşit Fırsatlar, Demokrasi ve Adil Dijital Toplum”. Forum’a katılacak kişilerin ulaşım-konaklama masrafları organizasyon tarafından karşılanmadığından, #SivilDüşün Hareketlilik ve Ağ Oluşturma Desteği’ne başvurarak katılım masraflarınızı karşılayabilirsiniz.

Forum duyurusu için aşağıdaki metne, #SivilDüşün Hareketlilik ve Ağ Oluşturma Desteği’nin ayrıntıları için sivildusun.net/destekler adresine göz atabilirsiniz.

NOT: Avrupa Birliği Sivil Düşün Programı yalnızca duyurunun yaygınlaştırılmasına destek olmaktadır. Sorularınız için aşağıdaki duyuruda bulunan adresten Freja Forum ile iletişime geçebilirsiniz.

“FREJA Forum, 08-10 Kasım 2019: EŞİT FIRSATLAR, DEMOKRASİ VE ADİL DİJİTAL TOPLUM”

“Freja Forum (Forum for Regional Joint Activities) 08-10 Kasım 2019’da Makedonya’nın Başkenti Üsküp’te!”

“2007 yılının Kasım ayında Bosna Hersek’in Tuzla şehrinde gerçekleşen Freja Forum, 2008’de Zagreb, 2009’da Belgrad, 2010’da Üsküp ve 2011’de Arnavutluk’un başkenti Tiran, 2012’de İstanbul, 2013’te Brüksel, 2014’te Podgorica, 2015’te Priştine, 2016’da Uppsala, 2017’de Tuzla, 2018’de Belgrad ertesinde bu sene Üsküp’te bir araya geliyor.

Freja Forum bu sene 08-10 Kasım tarihlerinde Makedonya’nın Üsküp kentinde düzenlenecektir. Bu sene Freja Forum’un teması “Adil Dijital Toplum” üzerine kurulu olup her sene demokrasi ve fırsat eşitliği çatısı altında bir konu belirleyen forumda, birçok farklı açıdan, Batı Balkanlar, Türkiye, İsveç ve AB’den hareketle içinde bulunduğumuz sosyal yapıların sivil toplum aracılığıyla güçlendirilmesine odaklanılacak ve bu çerçeve içinde yaşadığımız çağı dijitalleşme açısından neler bekliyor hep birlikte tartışacağız.

Freja Forum’un detaylı programını ve ilgili güncellemeleri Facebook sayfasından takip edebilirsiniz:

https://www.facebook.com/Freja-Forum-Foundation-1363820207089968/

  • Batı Balkanlar ve diğer Avrupa ülkeleri arasında uzun vadeli ortaklıkların kurulmasını sağlamak ve iletişim ağlarını genişletmek,
  • Bölgesel iş birliğini sağlamak amacıyla uzun vadeli stratejiler ve eylem planları geliştirmek,
  • Batı Balkanlar’da ve Türkiye’de ortak bölgesel girişimlerini desteklemek için sivil toplum kuruluşları arasında sürdürülebilir iletişim ağlarını oluşturmak,
  • Kurulacak ulusal ve bölgesel iş birlikleri ile sürdürülebilir finansman sağlayarak sivil toplum kuruluşlarını güçlendirmek

amacıyla düzenlenen Freja Forum’a katılmak isteyen sivil toplum örgütleri Sivil Düşün’e başvurarak destek alabilecekleri gibi kendi imkanlarıyla da katılabilirler. Sivil Düşün ya da başka bir destek imkânından faydalanmayan Freja Forum’a Türkiye’den katılmak isteyen STÖ’lerin uçak biletlerini ve konaklama masraflarını kendileri karşılamaları gerekmektedir.

Program

Program ayrıntıları için tıklayınız.

Kayıt

info@frejaforum.com adresine “Ad-Soyad, STÖ adı ve e-posta adresi” bilgilerinizi ileterek Freja Forum’a kayıt olabilirsiniz.

Genel sorularınız ve iletişim için aslihant80@gmail.com adresinden Freja Türkiye Koordinatörü Aslıhan Tekin ile irtibata geçebilirsiniz.

Forum’un dili İngilizce’dir ve tercüme imkanı bulunmamaktadır.”

Skip to content