1. Anasayfa
  2. /
  3. Haber Arşivi
  4. /
  5. Genç Avrupalılar çalışma arkadaşlarını...

Genç Avrupalılar çalışma arkadaşlarını arıyor

Genç Avrupalılar Derneği, Türkiye’nin geleceğini Avrupa’da görenleri birleştirmek için kurulan bir gençlik hareketidir. Türkiye’nin Avrupa Birliği’ne katılım müzakerelerinin daha iyi anlaşılmasına destek olmayı amaçlayan, Türkiye’de Avrupa değerlerinin benimsenmesini savunan, insan haklarını, demokrasiyi ve hukukun üstünlüğünü ilke edinmiş bir oluşumdur. Genç Avrupalılar; tüm ideolojik ve siyasi yapılanmalara eşit mesafede duran, Türkiye’de adil, eşitlikçi ve çok sesli yönetimi arzulayan, Türkiye demokrasisinin ileriye gitmesi için önemli olan içerikler çerçevesinde çeşitli görüşlerin serbestçe dile getirilebildiği bir gençlik platformu olmayı hedefler. Türkiye demokrasisinin ileriye gitmesi, giderek federalleşen Avrupa’yla kurulacak daha sıkı bir bütünleşme Türkiye’de ve öteki ülkelerde yaşayan milyonlarca insanın refahı ve güvenliği için büyük önem arz ediyor. Bu amaca yönelik olarak, Genç Avrupalılar Avrupa’yı vatandaşlarına yakınlaştırdığı gibi, vatandaşları da Avrupa’ya yakınlaştırıyor. Genç Avrupalılar ayrıca Türkiye’de, Avrupa Birliği’nde, Avrupa Konseyi’nde ve diğer kuruluşlarda etkin, demokratik ve şeffaf karar mekanizmalarının yanı sıra birlik içi demokrasinin tam anlamıyla kurulmasını da amaçlıyor. Genç Avrupalılar’ın amaçları şunlardır:

  • Avrupa değerlerini desteklemek,
  • Türkiye’nin AB’ye giriş sürecine yönelik olumlu bir duruş sergilemek,
  • Avrupa meselelerinde farkındalık yaratmak ve belirli konularda diyaloğu canlı tutmak,
  • Türkiye’nin aktif rol üstlenebileceği gerçek bir Avrupa federasyonunun oluşumuna katkı sunmak.

Genç Avrupalılar Sizi Bekliyor… Genç Avrupalılar Derneği’ne ve JEF ailesinin katılmak isteyenler Facebook sayfasını ya da Twitter hesabını takip edebilirler. Komisyon üyesi olmak için başvuru formunu 7 Nisan 2014‘e kadar doldurmanız yeterlidir. Genç Avrupalılar Derneği’nin üyesi olmak aynı zamanda otomatik olarak Young European Federalists (JEF)  üyesi olmak anlamına geliyor. JEF, 30’un üzerinde ülkede 30 bin genç üyesiyle Avrupa’nın bütünleşmesini savunan bütün Avrupa’ya yayılmış bir organizasyondur.

Merhaba!

Sivil Düşün ofisi, 9 - 18 Temmuz tarihleri arasında kapalı olacak. Desteklere dair tüm sorularınız için yardimmasasi@sivildusun.eu adresiyle temasa geçebilirsiniz ancak telefon hatlarımızın bu süre içinde ulaşılamaz olacağını iletmek isteriz. Gönderdiğiniz e-postalara, 18 temmuz tarihinden itibaren en kısa sürede cevap veriyor olacağız.

Görüşmek dileğiyle!

Merhaba!
Sivil Düşün ofisi, 2-6 Mayıs tarihleri arasında kapalı olacak.

Desteklere dair tüm sorularınız için yardimmasasi@sivildusun.eu adresiyle temasa geçebilirsiniz ancak telefon hatlarımızın bu süre içinde ulaşılamaz olacağını iletmek isteriz. Gönderdiğiniz e-postalara, 9 Mayıs tarihinden itibaren en kısa sürede cevap veriyor olacağız.

Herkese sağlık, neşe ve dinlence dolu bir bayram zamanı diliyoruz.

Skip to content