1. Anasayfa
  2. /
  3. Fon, Hibe, Destek Duyuruları
  4. /
  5. Genç Gazeteciler için Destek!

Genç Gazeteciler için Destek!

Medya çoğulcuğu ve basın özgürlüğü için uygun ortamı hazırlamayı amaçlayan Genç Gazeteciler için Destek Aracı (GGDA) ikinci dönem başvuruları 7 Eylül-7 Ekim 2020 tarihleri arasında kamuoyuna açıldı.

Gazeteciler Cemiyeti’nin Avrupa Birliği (AB) finansmanıyla yürüttüğü Demokrasi için Medya / Medya için Demokrasi Projesi (M4D) kapsamında oluşturulan Genç Gazeteciler için Destek Aracı ikinci dönem başvurularını almaya başladı.

Gazetecilerin kendilerini güvende hissettiği, gazeteciler arasında dayanışmanın güçlendirildiği bir ortamın oluşturulmasını hedefleyen Desteğe başvurularda, halihazırda bir medya kurum ve kuruluşuna basın iş sözleşmesi ile bağlı olmayan, serbest çalışan genç gazetecilerin çalışmalarına öncelik verilecek.

Destekle, özellikle serbest çalışan ve mesleklerini herhangi bir mali getiri olmaksızın ya da düşük bir getiri ile bloglarda ve haber portallarında devam ettiren genç gazetecilerin, mesleklerini norm ve etik değerlerin sahiplenecek şekilde sürdürmelerini teşvik etmek isteniyor.

7 Ekim, saat 18.00’e kadar başvurulabilen Destekle ilgili detaylı bilgi için tıklayın. 

Skip to content