1. Anasayfa
  2. /
  3. Haber Arşivi
  4. /
  5. Genç Gönüllüler Derneği’nden çocuk...

Genç Gönüllüler Derneği’nden çocuk hakları alanında ağ kurma toplantısı katılım çağrısı

Genç Gönüllüler Derneği, 22-24 Şubat 2019 tarihleri arasında İstanbul’da #SivilDüşün desteğiyle “Çocuk hakları alanında sorumluluk paylaşımı için ağ kurma toplantısı” düzenliyor. Genç Gönüllüler Derneği’nin toplantı için yaptığı katılımcı çağrısı ve başvuru formunu aşağıdaki duyuruda bulabilirsiniz:

KATILIMCI ÇAĞRISI
“Çocuk hakları alanında sorumluluk paylaşımı için ağ kurma toplantısı”
22-24 Şubat 2019 / İstanbul

“Avrupa Birliği Sivil Düşün Programı desteğiyle Genç Gönüllüler Derneği tarafından İstanbul’da 22-24 Şubat 2019 tarihleri arasında 2 gece 3 günlük bir program gerçekleştirilecektir. Katılımcıların çocuk hakları alanında iyi uygulama örneklerini paylaşması ve birbirlerinden farklı teknikler öğrenmelerine olanak sağlanması amacıyla bir dizi aktivite gerçekleştirilecektir. Aynı zamanda güncel çocuk konuları ihmal, istismar, akran zorbalığı, mahremiyet, birlikte çalışma ve uluslararası faaliyetler yürütme konularında eğitim, atölye çalışması ve paneller gerçekleştirilecektir. Tüm etkinlikleri uzman kişiler ve sizlerle gerçekleştireceğiz. Bu süreçte katılımcıların birbirlerini ve kuruluşlarını daha yakından tanıma fırsatı da bulacağız. Kamu-sivil toplum ekseninde yapılabilecek işbirliği faaliyetleri çerçevesinde yapılan veya yapılması planlanmış hak temelli çocuk çalışmalarının görünürlüğünü sağlamak amacıyla kamu kurumlarından da katılımcılar yer alacaktır.

Seçilen kişilerin konaklama, yemek ve ulaşım maliyetleri karşılanmaktadır. Sivil Düşün AB Programı 25-30 kadar kişinin maliyetlerini karşılamaktadır. Derneğimiz daha fazla katılımcının programdan yararlandırılmasını sağlamak adına kendi imkânlarıyla da katılabilecek kişileri tespit etmek üzere bir başvuru formu hazırlamıştır. Lütfen bu başvuru formunu özenle doldurunuz ve gerçekleştirmiş olduğunuz çocuk hakları alanındaki çalışmalarınızdan söz ediniz. Bu çalışma, çocuk hakları alanında faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşlarında kapasite artırımına katkı sağlamak amacıyla gerçekleştirilmektedir. Ancak daha önce çocuk hakları alanında çalışmamış katılımcılara fırsat verilmesi planlanmıştır. Faaliyet programının içeriği seçilen katılımcılara gönderilecektir. Program esnasında katılımcılara çocuk hakları alanında geliştirilmiş çok sayıda materyal verilecektir. Çalışmanın sonunda bir ağ kurulması planlanmıştır. Bu ağın bir parçası olacak kuruluşlarla dünyanın farklı bölgelerinden sivil toplum kuruluşlarının birlikte çalışmasına yönelik stratejik çalışmaların oluşmasına katkıda bulunacağız. Başvuru formunu doldururken lütfen iyi uygulama örneklerinizi, metotlarınızı vb. referans çalışmalarınızı belirtmeyi unutmayınız.

Çocuk hakları alanında iyi uygulama örnekleri olan sivil toplum kuruluşları, kamu kurumları, yerel yönetimler, barolar ve aktivistler Türkiye’nin her yerinden başvuru yapabilir. Çocuk hakları alanında kendisini sorumlu hisseden ve bu alanda çalışmaları olanlar önceliklidir. Tüzüğünde çocuk hakları, hak temelli çalışmalara atıfta bulunmuş olan kuruluşlar, bireysel başvurular da dikkate alınacaktır. Ancak ulaşım ve konaklama imkânından yararlanamazlar.

Başvuru formunuzu 01 Şubat 2019 Saat 17.00 tarihine kadar bilgi@gencgonulluler.org.tr ve adreslerine göndermenizi bekliyoruz. Derneğimiz, gerekli sayıya ulaştığında başvuruyu kapatabilir. Bu sebeple son günü beklemeden başvuru yapmanız tavsiye edilir.”

BAŞVURU FORMU İÇİN BURAYA TIKLAYINIZ.

Skip to content