1. Anasayfa
  2. /
  3. Haber Arşivi
  4. /
  5. Genç Hukuk Akademisi eğitimleri...

Genç Hukuk Akademisi eğitimleri Iğdır ve Van’da

Fikir Hareketi Derneği’nin #SivilDüşün desteğiyle gerçekleştireceği Genç Hukuk Akademisi çalışması başlıyor. Iğdır, Van ve Erzurum bölgesinde kırsal kesimde yaşayan kişilere doğal haklar ve insan hakları ile ilgili temel hukuk eğitimlerinin verileceği etkinliklerin ilki 14 Ocak 2018 tarihinde Iğdır’da gerçekleşecek. Diğer eğitim ise 11 Şubat 2018 tarihinde Van’da düzenlenecek.

Fikir Hareketi Derneği’nin etkinliklere ilişkin duyurusu aşağıdaki gibidir:

“Dünyanın birçok farklı ülkesinde gerçekleşen siyasi rejim değişikliği ve toplumsal hareketlerin artmasına bağlı olarak ortaya çıkan önemli konulardan biri de “Hukuksal Haklar” olmuştur. Bu konuda özellikle gençler arasında bilgi kirliliği oluşmaması için çalışmalar yapılmalıdır. Sosyal medya başta olmak üzere birçok farklı platformda paylaşılan yanlış ve herhangi bir temele dayalı olmayan bilgilerin analizinde karşımıza çıkan en önemli sonuç, gençlerin kendi hakları konusunda yeterli bilgiye sahip olmamalarıdır. Buna ek olarak Doğu Anadolu Bölgesi’nin konumu ve bazı dezavantajlı şartları da göz önünde bulundurulduğunda, bölgede gençlerin temel hakları ve diğer hukuksal hakları konusunda elle tutulur bir bilgiye sahip olmadıkları açık ve net şekilde gözlenmektedir.

Genç Hukuk Akademisi etkinliklerini düzenlemedeki  amacımız, Doğu Anadolu Bölgesi’nde, bu soruna yönelik çözüm sunabileceğimiz bir dizi hukuk eğitimleri gerçekleştirmek ve bu eğitimleri gençler arasında yaygınlaştırarak, gençlere temel hakları, İnsan Hakları Beyannamesi ve diğer özlük hakları ile ilgili doğru bilgileri ulaştırmaktır.”

Çalışma Tarihleri: IGDIR 14/01/2018 – VAN 11/02/2018

Etkinliklerle ilgili iletişim için: Muhammed Ataibiş- 05428963225

Merhaba!
Sivil Düşün ofisi, 2-6 Mayıs tarihleri arasında kapalı olacak.

Desteklere dair tüm sorularınız için yardimmasasi@sivildusun.eu adresiyle temasa geçebilirsiniz ancak telefon hatlarımızın bu süre içinde ulaşılamaz olacağını iletmek isteriz. Gönderdiğiniz e-postalara, 9 Mayıs tarihinden itibaren en kısa sürede cevap veriyor olacağız.

Herkese sağlık, neşe ve dinlence dolu bir bayram zamanı diliyoruz.

Skip to content