1. Anasayfa
  2. /
  3. Sivil Toplumdan Haberler
  4. /
  5. Genç sanatçılara açık çağrı

Genç sanatçılara açık çağrı

Ali İsmail Korkmaz Vakfı’nın Genç Sanatçı Fonu bu yıl ıskalamak temasıyla düzenleniyor. Fon kapsamında genç sanatçılara toplam 200 bin TL’lik destek sağlanacak. 

Ali İsmail Korkmaz Vakfı (ALİKEV), Genç Sanatçı Fonu ile gençlerin sanatsal üretim süreçlerini desteklemeye devam ediyor. Yaşamda süratle yol alırken ıskaladıklarımızın ne kadar farkındayız? Sanat, yaşam telaşında koştururken ıskaladıklarımızı keşfedip ortaya çıkarmanın bir yolu olabilir mi? Ali İsmail Korkmaz Vakfı’nın, genç sanatçıların proje fikirlerini ve hayallerini desteklemek için hayata geçirdiği Genç Sanatçı Fonu’nun bu yılki teması Iskalamak olarak belirlendi.

Bu yıl geçmiş dönemden farklı olarak yeni medya sanat üretimlerinin de destekleneceği fon kapsamında, fikirlerini sanat eserine dönüştürme anlamında finansal desteğe ihtiyaç duyan genç sanatçıların projelerine destek verilecek. Fondan yararlanmaya hak kazanan genç sanatçılar, alanında uzman sanatçı ve akademisyenlerle yapılacak atölyelere de katılabilecek.

Fona başvuru koşulları:

* Sanat dalı sınırlaması bulunmamaktadır.
* Türkiye’de yaşayan 18-30 yaş arası kişiler başvuru yapabilir.
* Başvuru sahibi, çalışmakta olduğu ve belirli bir aşamaya getirdiği eserini ve/veya varsa geçmişteki çalışmalarını anlatan dokümanları(video linkleri, görsel, yazı vb.) başvuru platformuna muhakkak yüklemelidir.
* Bir ekip tarafından gerçekleştirilecek proje başvurularında, ekip tarafından belirlenen iletişim kişisi, ekip adına başvuru yapabilir.
* Başvurular yalnızca gsf.alikev.org internet sitesi üzerindeki sistemden alınır. Eksik veya son başvuru tarihi sonrası eposta ile iletilen başvurular değerlendirilmeye alınmaz.
* Başvuru sahiplerinin program kapsamında gerçekleştirilecek yüz yüze ve online etkinliklere tam katılım göstermesi beklenir.

Jürinin değerlendirmeleri sonucunda belirlenecek 10 projeye üretim desteği sağlanacak. Eserler, Ocak 2023’te Karşı Sanat Çalışmaları’nda sergilenecek.

Son başvuru tarihinin 24 Haziran 2022 olduğu fona, tüm illerden 18 yaşından gün almış ve 30 yaşını geçmeyen kişiler katılabiliyor. 2022 yılının toplam bütçesi 200 bin TL olan Genç Sanatçı Fonu’nda, her yararlanıcı 20 bin TL kadar destek talep edebiliyor.

Fon hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

 

Skip to content