1. Anasayfa
  2. /
  3. Sivil Toplumdan Haberler
  4. /
  5. Gençler için Hibe Programı...

Gençler için Hibe Programı başvuruları başladı

Sağlıkta Genç Yaklaşımlar Derneği, Genç Mültecileri Destekleme Programı kapsamında Hatay’da yaşayan gençlere yönelik hibe programını duyurdu. Programda cinsel haklar ve toplumsal cinsiyete dayalı şiddet konularında projeler desteklenecek. Son başvuru tarihi 21 Eylül Perşembe 12.00.

Sağlıkta Genç Yaklaşımlar Derneği yürütücülüğünde Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu (UNFPA) Türkiye Ofisi ortaklığında yürütülen Genç Mültecileri Destekleme Programı kapsamında Hatay’da yaşayan gençlere yönelik Gençler için Hibe programına başvurular başladı.

Gençler için Hibe programı, 18-25 yaş  arasındaki gençlerin projelerini hayata geçirmelerini sağlamak için finansal destek verilmesi ve kurumsal/bireysel hedeflerini gerçekleştirmelerine katkı sağlamayı amaçlıyor. 2021 yılından beri gerçekleştirilen program bu yıl deprem sonrası gençlerin cinsel haklar ve toplumsal cinsiyete dayalı şiddet konularında ihtiyaçlarını odağa alıyor. Bu kapsamda Hatay ilinde yaşayan gençlerin bahsedilen iki başlık üzerine ihtiyaçlarına yönelik çözüm önerilerini gerçekleşebileceği projeler desteklenecek.

Hibe programı kapsamında, seçilen katılımcılar cinsel sağlık, üreme sağlığı ve toplumsal cinsiyete dayalı şiddet konularında yapılandırılmış bir eğitim programına dahil olacaklar, ardından projelerini detaylı planlayıp verilecek hibe ile uygulamaya geçecekler. Hibe programı kapsamında desteklenecek projelerin yürütülmesi sürecinde, proje ekiplerine sürekli olarak süpervizyon desteği verilecek.

Programa başvuru kriterleri şöyle sıralanıyor :

  • 18-25 yaşları arasında olmak,
  • En az 2 en fazla 4 kişilik ekipler olarak başvuru yapmak,
  • Ekip üyelerinin en az 1’inin Hatay ilinde yaşıyor olması,
  • Hibe programı kapsamında yapılacak olan 1 açılış, 1 kapanış toplantısına ve 4 eğitim programına tam katılım göstermeyi taahhüt etmek. (İhtiyaç halinde ek oluşabilecek eğitim programlarına da tam katılım gösterilmesi gerekmektedir.)
  • Başvurulan projenin Hatay ilinde gerçekleştirilecek olması,
  • Kar amacı gütmeyen gençlik grupları, inisiyatif, üniversite toplulukları/kulüpleri adına veya bireysel başvuru yapabilir.

Hibe programına başvuru yapacak projelerin, cinsel sağlık ve üreme sağlığı, toplumsal cinsiyete dayalı şiddet konularında ve Hatay ilinde uygulanacak olması gerekiyor.

Hibe programına en geç 21 Eylül Perşembe günü 12.00’ye kadar başvuru yapılabilir. 

Program hakkında detaylı bilgi ve başvuru için tıklayın.

 

Skip to content