1. Anasayfa
  2. /
  3. Sivil Toplumdan Haberler
  4. /
  5. Gençlik Hibe Programı başvuruları...

Gençlik Hibe Programı başvuruları açıldı

Dört Mevsim Derneği, Kentime Değer II Projesi kapsamında Gençlik Hibe Programının başvurularını açtı. İzmir’de yaşayan 18-30 yaş aralığında olan gençler ekip olarak başvuru yapabilir. Son başvuru tarihi 30 Kasım Çarşamba günü saat 23:59.

Kentime Değer II Projesi, Dört Mevsim Derneği’nin yürütücülüğünde ve Çiğli Belediyesi AB Ofisi, Kentsel Stratejiler ve Yerel Uygulamalar Derneği (Kent-Lab) ortaklığında, Sabancı Vakfı Hibe Programları desteğiyle gerçekleşiyor.

Hibe çağrı ile gençlerin yaşadıkları yerde aktif katılımını artırmak ve kapsayıcı bir kent politikası oluşturulmasında gençlerin yerel yönetimlerle birlikte çalışabilme pratiği geliştirmeleri amaçlanıyor.

Hibe çağrısıyla gençlerin yaşadıkları kentin daha adil, eşitlikçi ve ekolojik olmasına katkı sağlamak için kent hakkı bağlamında, eğitime erişim; gençlik; engellilik; toplumsal cinsiyet; ve iklim krizi/ekoloji konularında faaliyet gerçekleştirmesi bekleniyor.

Hibe desteği kapsamında 6 proje desteklenecek. Projelerin 18-30 yaş arası gençlerin yürütücülüğünde İzmir’in daha adil, eşitlikçi ve ekolojik olmasına yönelik olması gerekiyor.

İzmir’de yaşayan 18-30 yaş aralığında olan gençler ekip olarak en geç 30 Kasım Çarşamba günü, saat 23:59’a kadar hibe programına başvuruda bulunabilir.

Hibe programı hakkında detaylı bilgi ve başvuru için tıklayın.

 

Skip to content