1. Anasayfa
  2. /
  3. Haber Arşivi
  4. /
  5. Göç ve sivil toplum...

Göç ve sivil toplum projesi anketine katılmak ister misiniz?

Göç ve Uluslararası Koruma Alanında Sivil Toplumla İş Birliği için Teknik Destek Projesi, ilerleyen dönemdeki faaliyetlerini şekillendirmek üzere çevrimiçi bir anket yayınladı. Ankete katılmak için proje tarafından yayınlanan aşağıdaki duyuruya göz atabilirsiniz:

NOT: Avrupa Birliği Sivil Düşün Programı yalnızca duyurunun yaygınlaştırılmasına destek olmaktadır. Sorularınız için lütfen duyuruda bulunan adreslerden Göç ve Uluslararası Koruma Alanında Sivil Toplumla İş Birliği için Teknik Destek Projesi ile iletişime geçiniz.

“Göç ve Uluslararası Koruma Alanında Sivil Toplum ile İş Birliği Anketine Katılın!”

Ankete katılım için son tarih: 28 Ekim 2019, saat 18:00

“İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Genel Müdürlüğü tarafından tasarlanıp hayata geçirilen ve Avrupa Birliği tarafından finanse edilen “Göç ve Uluslararası Koruma Alanında Sivil Toplumla İş Birliği İçin Teknik Destek (Göç & Sivil Toplum) Projesi kapsamında yapılacak çalışmalara yol gösterecek anketimize katılımınızı bekliyoruz.

Göç ve Sivil Toplum Projesi, düzenli ve düzensiz göçmenler, uluslararası koruma ve geçici koruma altındaki yabancılar ile insan ticareti mağdurlarına yönelik faaliyetler yürüten STK’ların kapasitelerini güçlendirmek ve AB mevkidaşları ile kamu kurumlarıyla iş birliğini -karar alma süreçleri dahil olmak üzere- geliştirmek amacıyla yürütülüyor.

Göç ve uluslararası koruma alanında faaliyet gösteren bütün STK’lar ve İl Göç İdaresi Müdürlükleri’ni kapsayan proje kapsamında;

  • Türkiye’de göç ve uluslararası koruma alanında çalışan STK’lara ilişkin bir haritalama yapmak,
  • STK’ların mevcut kurumsal kapasitelerini ve eğitim ihtiyaçlarını tespit etmek, özelde proje kapsamında STK’lara yönelik olarak yürütülecek kapasite geliştirme programının ve genelde Göç İdaresi Genel Müdürlüğünün alanda yürüteceği çalışmaların çerçevesini ve içeriğini şekillendirmeye katkı sağlamak amacıyla anket çalışması yapılıyor.

Proje kapsamında yürütülecek kapasite geliştirme programına katılımda öncelik hakkına sahip olmak için anket çalışmamıza sizlerden destek bekliyoruz.

Ankete aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz:

https://ee.humanitarianresponse.info/x/#SiP07hLK

(Bazı internet tarayıcıları ve elektronik cihazlarda anketin yüklenmesi zaman alabilir. Bu durumda lütfen anketin yüklenmesi için 1-2 dakika bekleyiniz.)

Geri bildirimleriniz, sorularınız ve teknik sorunlarınız için ela.evliyaoglu@eurasiasocialchange.com ya da gocvesiviltoplum@ice-org.eu adreslerine ulaşabilirsiniz.”

Skip to content