1. Anasayfa
 2. /
 3. Haber Arşivi
 4. /
 5. Hak temelli psikolojik danışma...

Hak temelli psikolojik danışma ve rehberlik eğitimi başvuruları açıldı

Aktivist Şeyma Büyükurvay’ın #SivilDüşün desteğiyle gerçekleştireceği “Hak Temelli Kariyer Danışması Eğitimi” 27-28 Nisan 2019‘da Ankara‘da. Son başvuru tarihinin 1 Mart 2019 olduğu eğitim programıyla ilgili duyuruyu aşağıda bulabilirsiniz:

“Hak Temelli Kariyer Danışması Eğitimi Etkinliği 27-28 Nisan 2019’da Ankara’da gerçekleştirilecektir. Bu eğitim, Psikolojik Danışman Şeyma Büyükurvay ve çalışma ekibi tarafından Sivil Düşün Avrupa Birliği Programı desteğiyle düzenlenmektedir. Eğitim kapsamında; Psikolojik Danışma ve Rehberlik alanındaki etik ilkelerin engelli bireylerle çalışırken ihlal edildiği noktalara dikkat çekilecek, bilimsellik ile profesyonelliğin engelli bireylerin de hakkı olduğu ilkesiyle, kariyer danışması sürecinde engelli bireylerle nasıl çalışılacağı ele alınacaktır. Eğitim boyunca gerçekleşecek oturumların konuları ve konuşmacılar aşağıdadır.

Bu eğitim; okul psikolojik danışmanları, okul psikologları, kariyer danışması alanıyla ilgili çalışan lisansüstü öğrencisi ve akademisyenler ile farklı kurumlarda çalışıp kariyer danışması alanına ilgi duyan psikolojik danışmanların, Psikolojik Danışma ve Rehberlik lisans programı son sınıf öğrencilerinin ve psikolojik danışma, eğitim, engellilik alanlarından aktivistler ile sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin başvurusuna açıktır. Kontenjan 40 ile sınırlıdır. Başvurusu onaylanan katılımcıların ulaşım ve konaklama masrafları Sivil Düşün Avrupa Birliği tarafınca karşılanacaktır. Son başvuru tarihi: 1 Mart (Cuma) 2019, saat 23.59’dur. Başvurular, başvuranların çalıştığı kurum, şehir, yaş, cinsiyet dengesi ve başvuru formuna göre değerlendirilecek olup sonuçlar iletişim kanalları aracılığıyla bildirilecektir.

Başvuru için buraya tıklayınız.

Bilgi için:

Şeyma BÜYÜKURVAY

E-posta: seymaurvay@gmail.com

Telefon: 0 542 312 3113

Eğitim İçeriği:
 • Engellilik Nedir? Süleyman Akbulut (Engelli hakları aktivisti ve yazar)
 • Bağımsız Yaşam, Destek Teknolojiler ve Erişilebilirlik: Prof. Dr. Hülya Kayıhan (Hacettepe Üniversitesi/Ergoterapi Bölüm Başkanı ve Engelli öğrenci Birimi Koordinatörü)
 • Hak Temellilik Bağlamında Engellilik Atölye Çalışması: Dr. Beyza Ünal (Klinik psikolog, engelli hakları aktivisti) ve Şeyma büyükurvay (Psikolojik danışman, engelli hakları aktivisti)
 • Engelli Bireylerin Yaşantıları Perspektifinden Kariyer Danışması: Dr. Özlem Haskan Avcı (Hacettepe Üniversitesi Psikolojik Danışma ve Rehberlik Ana Bilim Dalı)
 • Hak Temelli Olmayan Deneyimler Atölye Çalışması: Bahar Yavuz (Psikolog, engelli hakları aktivisti) ve Şeyma Büyükurvay (Psikolojik danışman, engelli hakları aktivisti)
 • Kariyer Danışması Sürecinde Engelli Öğrenciyi Tanıma: Hilal Döner (Uzman psikolojik danışman)
 • Kariyer Danışması Sürecinde Engelli Öğrencinin Velisiyle Görüşme: Prof. Dr. Tuncay Ergene (Hacettepe Üniversitesi/Psikolojik Danışma ve Rehberlik Ana Bilim Dalı Başkanı)”
Skip to content