1. Anasayfa
  2. /
  3. Haber Arşivi
  4. /
  5. #HakÇetelesi Hak İnisiyatifi- Ömer...

#HakÇetelesi Hak İnisiyatifi- Ömer Atalar

Hak İnisiyatifi’nden Ömer Atalar’ın #HakÇetelesi tanımları:

Hak temelli yaklaşım

Lütuf ve ihsanı değil hakları esas alan; bireyleri hakkın sahibi, devleti ve devlet benzeri yapıları hak konusunda yükümlülük sahibi olarak tanımlayan yaklaşım.

Savunuculuk

Hak savunuculuğu; sadece kendi hakkını değil ilaveten ve özellikle başka hakları da bireysel veya örgütlü yöntemlerle savunmak.

Aktif vatandaşlık

Yönetişim ve karar mekanizmalarına katılım, hesap sorma, hakları koruma konularında sivil ve yargısal alanlar dahil her alanda inisiyatif alan yurttaşlık anlayışı.

#HakÇetelesi kampanyasının diğer paylaşımları için aşağıdaki bağlantıya tıklayınız:

https://www.sivildusun.net/hak-cetelesi

Merhaba!

Sivil Düşün ofisi, 9 - 18 Temmuz tarihleri arasında kapalı olacak. Desteklere dair tüm sorularınız için yardimmasasi@sivildusun.eu adresiyle temasa geçebilirsiniz ancak telefon hatlarımızın bu süre içinde ulaşılamaz olacağını iletmek isteriz. Gönderdiğiniz e-postalara, 18 temmuz tarihinden itibaren en kısa sürede cevap veriyor olacağız.

Görüşmek dileğiyle!

Merhaba!
Sivil Düşün ofisi, 2-6 Mayıs tarihleri arasında kapalı olacak.

Desteklere dair tüm sorularınız için yardimmasasi@sivildusun.eu adresiyle temasa geçebilirsiniz ancak telefon hatlarımızın bu süre içinde ulaşılamaz olacağını iletmek isteriz. Gönderdiğiniz e-postalara, 9 Mayıs tarihinden itibaren en kısa sürede cevap veriyor olacağız.

Herkese sağlık, neşe ve dinlence dolu bir bayram zamanı diliyoruz.

Skip to content