1. Anasayfa
  2. /
  3. Haber Arşivi
  4. /
  5. Hafıza Merkezi ‘Hakikat için...

Hafıza Merkezi ‘Hakikat için Umut Var mı?’ kitabı için tanıtım toplantısı düzenliyor

Hakikat Adalet Hafıza Merkezi, 17 Mayıs Cuma saat 18.00’da Yapı Kredi Kültür Sanat’ta ‘Hakikat için Umut Var mı?’ kitabı için tanıtım toplantısı düzenliyor. Etkinlik #SivilDüşün desteğiyle, Uluslararası Gözaltında Kayıplara Karşı Mücadele Haftası kapsamında gerçekleşecek.

Hakikat Adalet Hafıza Merkezi tarafından yayınlanan haberi, etkinliğin ayrıntılarını ve kitap tanıtımı aşağıda bulabilirsiniz:

“Bu sene Uluslararası Gözaltında Kayıplara Karşı Mücadele Haftası kapsamında Hafıza Merkezi’nin düzenleyeceği bir diğer etkinlik de yeni çıkan ‘Hakikat için Umut Var mı?’ kitabı için gerçekleşecek uluslararası katılımlı tanıtım toplantısı.

Kitap Rusya, Ermenistan/Azerbaycan/Gürcistan, İran, Lübnan, Türkiye, Kıbrıs ve Cezayir bölümlerinden oluşuyor ve bu ülkelerde zorla kaybetmeler ve kayıp kişilere ilişkin karşılaştırmalı bir analiz sunuyor. Özgür Sevgi Göral’ın kaleme aldığı, Türkçe ve İngilizce olarak iki dilli hazırlanan kitap bu politikanın söz konusu ülkelerdeki farklı siyasi bağlam ve arka planına, örüntülerine, bu suçla mücadelede atılmış hukuki, siyasi ve toplumsal adımlara bakıyor.

Detaylar: http://bit.ly/hakikaticinumutvar

Etkinlik sayfası: http://bit.ly/hakikaticinumut

Skip to content