1. Anasayfa
  2. /
  3. Haber Arşivi
  4. /
  5. “Hayvanlara İlk Yardım ve...

“Hayvanlara İlk Yardım ve Hayvan Sevgisi” Semineri 20 Aralık’ta Polatlı/Ankara’da gerçekleştirilecek

Sivil Düşün AB Programı kapsamında desteklenen “Hayvanlara İlk Yardım ve Hayvan Sevgisi” semineri 20 Aralık 2014 tarihinde Ankara Polatlı’da gerçekleşecektir. Seminer konuları ve davet yazısı aşağıda yer almaktadır. 

Seminer konuları:

-Hayvanların Hukuki Hakları

-Hayvan Sevgisi

-Türkiye’deki Yabani Hayvan, Kuş ve Balık Çeşitliliği

Program:

09.30-10.00 Tanışma, Açılış Kokteyli

10.00-10.45 Aktivite tanıtımı, Sivil Düşün AB Programı tanıtımı

10.45-11.00 Ara

11.00-12.30 Seminer: Hayvan sevgisi nedir? Çalıştay: Hayvanlara yapılabilecek ilk yardımlar; karayolu, otoban gibi motorlu taşıtların olduğu ortamlarda meydana gelen kazalarda yaralanan evcil veya yabani hayvanları hakları, sigorta kurumlarının hayvan yaralanmalarına ilişkin yükümlülükleri

12.30-13.30 Öğlen yemeği

13.30-15.30 Seminer: Hayvan hakları, hayvanalara karşı sorumluluklarımız ve hayvanlara karşı işlenen suçların cezaları & Hayvan beden dili; evcil ve yabani hayvanların tehlike, yaralanma, savunma, acıkma, susama, sevgi vb durumlarda sergiledikleri beden dilleri

16.00-17.30: Seminer: Türkiye ormanlarında bulunan yabani hayvanlar; kuş ve balık çeşitleri

17:30: Aktivite katılım sertifikalarının verilmesi ve kapanış kokteyli.

Katılımcıların eğitim masrafları ve yemek masrafları proje kapsamında karşılanacaktır.

Seminerde eğitmen olarak yer almak isteyen kişilerin ulaşım+konaklama+yemek ücreti karşılanacaktır. Eğitmen olmak isteyen kişilerin hayvan hakları ve hayvanların vücut dili gibi konularda akademik eğitimi yada hayvan hakları konusunda faaliyet gösteren bir dernekle bağlantısı olması gerekmektedir.

Katılımcı ve eğitmen olarak yer almak isteyenlerin şehir, isim, soy isim, meslek ve yaşını belirten “başvuru” konulu bir açıklamayı musatokmak3@yahoo.com adresine e-mail atmaları yeterlidir.

Dr. Musa Tokmak

hayvankarailkyardu0131m(infochart)

 

Skip to content