1. Anasayfa
  2. /
  3. Haber Arşivi
  4. /
  5. Hollanda Büyükelçiliği Matra ve...

Hollanda Büyükelçiliği Matra ve İnsan Hakları programları 2019 çağrıları açıldı

Matra ve İnsan Hakları programlarının 2019 birinci dönem proje başvuruları açıldı. Hollanda Krallığı Ankara Büyükelçiliği ve İstanbul Başkonsolosluğu’nun çağrıya açtığı programlarla ilgili yapılan duyuruyu aşağıda bulabilirsiniz:

Not: Avrupa Birliği Sivil Düşün Programı yalnızca duyurunun yaygınlaştırılmasına destek olmaktadır. Proje çağrısıyla doğrudan bir bağı yoktur. Sorularınız için duyuruda bulunan adreslerle iletişime geçebilirsiniz.

“Matra ve İnsan Hakları programları 2019 çerçevesinde proje başvuruları için çağrı”
“Hollanda Krallığı Ankara Büyükelçiliği ve İstanbul Başkonsolosluğu Matra ve İnsan Hakları programları 2019 kapsamında birinci dönem proje başvurularını almaya başladığını bildirir.”

“Matra programı Türkiye’nin AB katılım sürecine somut ve sürdürülebilir projelerle destek vermeyi amaçlamaktadır. Bu çerçevede hukukun üstünlüğü ile ilgili konulara ağırlık verilecektir.

İnsan Hakları programı Türkiye’deki insan hakları konusunda gelişim sağlamayı amaçlamaktadır.

Proje başvuruları için son kabul tarihi 28 Şubat 2019 (gece yarısına kadar).

Programlar ve başvuru formu hakkında daha detaylı bilgi almak için lütfen aşağıdaki sayfaları ziyaret ediniz:

Matra

İnsan Hakları

Proje başvuruları için başvuru formunun kullanılması gerekmektedir aksi takdirde proje başvuruları değerlendirmeye alınmayacaktır. Lütfen başvuru formunu doldururken ilgili alanlarda belirtilen azami limitleri aşmadığınızdan emin olunuz. Bu alanlarda belirtilen azami uzunlukları dikkate almadan yapılan başvurular tarafımızdan değerlendirilmeyecektir. Lütfen başvurularınızda projenizle ilgili temel bilgilere odaklanarak mümkün olduğunca kısa ve projenin özüne yönelik bilgi veriniz. Başvurular İngilizce olarak yapılmalıdır.”

Başvurular aşağıdaki e-posta adresine gönderilebilir:

ANK-MATRAHR@minbuza.nl

Başvuru formu ya da değerlendirme süreci hakkında daha fazla bilgi almak için aşağıda belirtilmiş olan adreslerle iletişime geçebilirsiniz:

İstanbul Başkonsolosluğu

(Merkez ofisleri Marmara Bölgesinde-İstanbul, Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Balıkesir, Bursa, Kocaeli, Çanakkale, Yalova, Bilecik, Sakarya- bulunan organizasyonlar )

Consulate-General of the Kingdom of the Netherlands

İstiklal Caddesi 197

34433 Istanbul-Beyoğlu

E : ist-matra@minbuza.nl

T: +90 212 292 50 31

The Embassy in Ankara

(Merkez ofisleri Marmara Bölgesi dışında bulunan organizasyonlar)

Embassy of the Kingdom of the Netherlands

Hollanda Caddesi No: 5

06550 Yildiz Ankara

E: ANK-MATRAHR@minbuza.nl

T: + 90 312 409 18 74

Kaynak: https://www.hollandavesen.nl/kraliyet-hakk%C4%B1nda/insan-haklar%C4%B1/matra-ve-insan-haklar%C4%B1-programlar%C4%B1-2018-cercevesinde-proje-ba%C5%9Fvurular%C4%B1-icin-ca%C4%9Fr%C4%B1

Skip to content