1. Anasayfa
  2. /
  3. Haber Arşivi
  4. /
  5. Hrant Dink Vakfı, Türkiye-Ermenistan...

Hrant Dink Vakfı, Türkiye-Ermenistan Seyahat Fonu 3.Dönem başvuruları açıldı.

Hrant Dink Vakfı, iki komşu ülke halkı arasında doğrudan temasların artırılması ve her alanda işbirliklerinin teşvik edilmesi amacıyla Türkiye-Ermenistan Seyahat Fonu’nun 3. dönemini hayata geçiriyor.

Avrupa Birliği desteğiyle hayata geçen Türkiye-Ermenistan Seyahat Fonu, 16 aylık bir süre zarfında200 kişinin Türkiye-Ermenistan arasında seyahat etmesini hedefliyor. Vakıf, Seyahat Fonu’nu Civilitas Foundation ortaklığında, Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) ve Gümrü merkezli Youth Initiative Center (YIC) işbirliğiyle yürütecek.

Seyahat Fonu, iki ülkedeki gençler, üniversite öğrencileri, üniversite kulüpleri, sivil toplum kuruluşları, meslek örgütleri, yerel gençlik girişimleri, lise öğrencileri ve öğretmenleri, akademisyen ve araştırmacılar, gazeteciler, sanatçılar, spor kulüpleri, sporcular, iş dünyası ve yerel yönetimlerin komşu ülkeye belirli amaçlarla yapacakları seyahatlere destek vermeyi amaçlayan bir fon havuzu olarak kurgulandı. Vakıf, Seyahat Fonu ile Ermenistan ve Türkiye’den sivil toplum, gençlik ve gönüllülük politikaları, insan hakları ve demokrasi, eğitim, çevre, tarih, kültür-sanat, kalkınma, spor, bölgesel işbirliği ve Avrupa entegrasyonu gibi çeşitli temalar çevresinde gerçekleştirilecek işbirliklerine katkı sunmayı amaçlıyor.  Seyahat Fonu’na ilişkin Türkçe, İngilizce ve Ermenice tanıtım metinlerini ve başvuru formlarını aşağıda bulabilirsiniz. TG mailing for Round 3_TR (1) copy TG mailing for Round 3_ENG copy TG mailing for Round 3_REV_Arm copy

Skip to content