1. Anasayfa
  2. /
  3. Haber Arşivi
  4. /
  5. #İklimİçin AB Türkiye Delegasyonu...

#İklimİçin AB Türkiye Delegasyonu yayınlarını paylaşıyoruz

#İklimİçin kampanyası kapsamında Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu’nun iklim değişikliği ile mücadele için yayınladığı, indirilebilir kaynakları paylaşıyoruz.

AB’nin Uzun Vadeli İklim Değişikliği Hedefleri

Avrupa Birliği’nin iklim değişikliği hedeflerini okuyabileceğiniz bu yayını indirmek için buraya tıklayınız.

İklim Değişikliği ve Avrupa Birliği Yaklaşımına Genel Bakış

Bu yayında, AB’nin iklim değişikliğine nasıl baktığı ve ne önerdiği anlatılıyor. Yayını indirmek için buraya tıklayınız.

AB İklim Mevzuatı

Bu yayında, emisyonları azaltmak, temiz enerjiyi ve enerji verimliliğini teşvik etmek ve Avrupa’nın düşük karbon ekonomisine geçişini kolaylaştırmak için AB’nin bir dizi politikası anlatılıyor.

Yayını indirmek için buraya tıklayınız.

Geleceğe Dair: Paris İklim Anlaşması

Bu yayında, Aralık 2015’de Birleşmiş Milletler İklim Değişikliği Çerçeve Sözleşmesi (United Nations Convention on Climate Change-UNFCCC) Taraflar Konferansı’nda 195 ülkenin onayıyla kabul edilen Paris Anlaşması’na yer veriliyor. Anlaşma, 2030 Sürdürülebilir Kalkınma Gündemi (Sustainable Development Goals-SDGs) çerçevesinde, daha istikrarlı, daha sağlıklı bir gezegen, daha adil toplumlar ve daha canlı ekonomilerin olduğu bir dünya bırakmak adına da önemli bir fırsat.

Yayını indirmek için buraya tıklayın.

İklim Değişikliğine Uyum Sağlanması

Bu yayında, uyum sağlamanın, iklim değişikliğinin olumsuz etkilerini fark edip ortaya çıkacak hasarı önlemek veya en aza indirmek için çalışırken bir yandan da potansiyel fırsatlardan istifade etmek anlamına geldiği anlatılıyor.

Yayını indirmek için buraya tıklayın.

Gezegenimiz, Geleceğimiz

“Gezegenimiz, Geleceğimiz” dergisi gençlere iklim değişikliği ve alınabilecek önlemleri anlatıyor.

Yayını indirmek için buraya tıklayın.

“İklim Değişikliğiyle birlikte mücadele edelim!

İklim değişikliği, günümüzde insanoğlunun  karşılaştığı en büyük tehditlerden biri. Sorunun daha da kötüye gitmesini önlemek için hepimiz harekete geçmeliyiz. Bugün atacağımız adımlar 10, 20 veya 50 yıl sonra yaşayacağımız dünyanın nasıl görüneceğini belirleyecek. Daha iyi bir iklim ve gelecek için bireyler, hükümetler, işletmeler, okullar ve diğer kuruluşlar olarak hepimizin birlikte çaba sarf etmesi gerekli.”

Skip to content