1. Anasayfa
  2. /
  3. Avrupa Birliği'nden Haberler
  4. /
  5. İklim haberciliği üzerine söyleşi...

İklim haberciliği üzerine söyleşi daveti

AB İklim Diplomasisi Haftası etkinlikleri, bu yıl 2-13 Kasım tarihleri arasında Avrupa Birliği (AB) Türkiye Delegasyonu ve UNDP Türkiye işbirliğiyle  düzenleniyor. Etkinlikler kapsamında 12 Kasım 2020, saat 14:00’te online iklim haberciliği söyleşisi düzenlenecek.

AB İklim Diplomasisi Haftası etkinlikleri çerçevesinde 12 Kasım günü iklim haberciliği üzerine online bir söyleşi düzenlenecek. Gazeteciler Cemiyeti’nin AB finansmanıyla yürüttüğü M4D Projesi ile ortak yapılacak söyleşi, #İklimBiziz #Değişeceğiz etiketleriyle hayata geçecek. Söyleşiye, M4D Projesi Basın Evi Destek Aracı (BEDA) faydalanıcıları, İklim Haber ve Yeşil Gazete’den temsilciler konuk olacak. AB Türkiye Delegasyonu Siyasi İşler Bölüm Başkanı Eva Horelová’nın açılış konuşmasıyla başlayacak etkinlikte, moderasyonu AB Türkiye Delegasyonu İklim Değişikliği Sektör Yöneticisi Alper Acar üstlenecek.

Toplantıda iklim haberciliğinin güvenilir bilgiye ve veriye erişimdeki rolü, iklim kriziyle mücadelede gazeteciliğin katkıları gibi konular tartışmaya açılacak. Aynı zamanda alandaki gazetecilerin deneyimleri katılımcılarla paylaşılacak.

Söyleşiye katılım 100 kişiyle sınırlı olacak.

Toplantı kayıt formu ve detaylı bilgi için tıklayın. 

Skip to content