1. Anasayfa
  2. /
  3. Haber Arşivi
  4. /
  5. #İklimİçin’de Sivil Düşün destekli...

#İklimİçin’de Sivil Düşün destekli çalışmalara göz atıyoruz

Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu’nun ‘İklim Eylem Haftası’ kapsamında düzenlediğimiz #İklimİçin kampanyasında, çevre hakkı, ekolojik haklar, iklim değişikliği ile mücadele alanlarında gerçekleştirilmiş Sivil Düşün destekli çalışmaları paylaşıyoruz.

Tohum Eğitim, Kültür ve Doğa Derneği

Tohum Eğitim, Kültür ve Doğa Derneği, hazırlamış olduğu “Ağaçlandırma, Erozyon Kontrolü ve Rehabilitasyon Çalışmaları için Pratik Bilgiler” kitabının yaygınlaştırılması için Sivil Düşün’den destek aldı. Derneğin tüm yayınlarını incelemek ve indirmek için buraya tıklayınız.

ÇİSEDER

Çevre İnsan Sağlık ve Eğitim Derneği (ÇİSEDER), insan sağlığı ve doğaya yönelik, özgün eğitim, koruma ve geliştirme çalışmaları yürütmek üzere kurulmuş bir sivil toplum örgütü. Dernek, Sivil Düşün desteğiyle web sitesini yeniledi. Derneğin çalışmalarını incelemek ve karbon ayak izinizi hesaplamak için buraya tıklayın.

Ege Derneği

Ege Derneği, Ege Bölgesi’nde çevre ihlallerine yönelik yürütülen hukuki mücadeleyi, savunuculuk araç ve yöntemlerini, yaşanılan deneyimi ortaya koyarak, Türkiye’de ihtiyaç duyan çevreci örgütlere ve aktivistlere aktaracak bir iletişim ağı kurdu ve http://cevrenisavun.com/ isimli bir web sitesi açtı. Web sitesinden yayınlanan kaynaklardan biri olan “Çevre İhlallerine Karşı Dijital Savunuculuk El Kitabı”nı indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

#İklimİçin kampanyasının diğer içeriklerine buraya tıklayarak göz atabilirsiniz.

Skip to content