1. Anasayfa
  2. /
  3. Sivil Toplumdan Haberler
  4. /
  5. İKSV’nin Ortaklaşa Hibe Programı...

İKSV’nin Ortaklaşa Hibe Programı başvuruları açıldı

İstanbul Kültür Sanat Vakfı’nın (İKSV), Avrupa Birliği desteğiyle hayata geçirdiği Ortaklaşa: Kültür, Diyalog ve Destek Programı kapsamında yürütülen Ortaklaşa Hibe Programı başvuruya açıldı.

Ortaklaşa Hibe Programı’nın amacı kültür-sanat alanında faaliyet gösteren sivil toplum örgütleri ile belediyeler arasında işbirliğini teşvik eden bir ortam yaratmak. Proje, kültür-sanat sektöründeki sivil toplum örgütleri ve belediyelerin yerel düzeyde ortak projeler aracılığıyla yeni işbirlikçi uygulamaları keşfetmelerine destek olmayı amaçlıyor.

Ortaklaşa Hibe Programı kapsamında Türkiye genelinde kültür-sanat alanında çalışan sivil toplum örgütleri ve yerel yönetimlerin birlikte üreteceği ortak projelere toplam 1,3 Milyon Avro tutarında hibe sağlanacak. Proje kapsamında hibe faydalanıcısı sivil toplum örgütü ve belediye temsilcilerine yönelik bir Öğrenme Programı da yürütülecek. Hibe programının, sivil toplum örgütleri ve belediyeler arasında işbirlikçi uygulamalar yoluyla kapsayıcı bir kültür sektörü oluşturulmasına katkı sağlaması hedefleniyor.
Kültür-sanat odaklı sivil toplum örgütlerinin, en az bir belediye ortaklığıyla başvurabilecekleri Hibe Programının ilk çağrısına başvurular 12 Temmuz 2023 saat 18.00’e kadar yapılabilecek.
Ortaklaşa Hibe Programı hakkında detaylı bilgi ve başvuru için tıklayın.

Başvurucuların dikkatine: Destek kalemleri güncelleniyor
Sivil Düşün destekleriyle yapabileceğiniz harcamalar 1 Nisan itibariyle güncelleniyor.

Detaylar için tıklayın.

Skip to content