1. Anasayfa
  2. /
  3. dünyalar.
  4. /
  5. İlham Dozu | Hikayelerle...

İlham Dozu | Hikayelerle birbirine bağlanan bir topluluk: Migration Jam

Migration Jam, mülteci ve göçmenlerin hikayelerini onların ağzından dinlememize olanak sağlayan bir platform. Hikayenin gücüne inanan mültecilerin kurduğu ve dünyanın dört bir yanında çalışmalar yürüten topluluk, her hikayenin anlatmaya ve dinlenmeye değer olduğunu bize bir kez daha hatırlatıyor.

neden bir aradalar?

Migration Jam, dünyanın çeşitli yerlerindeki topluluklara ilham vermek ve onları güçlendirmek için mülteciler ve göçmenler tarafından kurulan bir hikaye anlatıcıları platformu. Platformun amacı göçmenlikle ilgili genel algıyı olumlu yönde etkileyerek mülteciler ve göçmenleri destekleyen, uyum süreçlerini kolaylaştıran bir ağ oluşturmak.

Topluluk, mültecilerin hikayelerini anlatmasının hem onları güçlendireceği hem de dinleyicilerle aralarındaki bağı artıracağı inancıyla çalışmalarını sürdürüyor. Migration Jam, hikayeler yoluyla tanışmamızı sağlıyor.

nasıl bir topluluk?

Aralarında Türkiye’nin de olduğu birçok ülkede çalışmalar yürüten topluluk, göçmen ve mültecilerin başarı hikayelerini tüm topluma duyuracak etkinlikler düzenliyor. Bu etkinlikleri düzenlerken yerel, ulusal ve dünya çapında iş birlikleri yapıyor. Tüm bunları yaparken bulundukları ülkelerde yaşayan yerel aktivistlerden de destek alıyor.

Topluluğun düzenlediği etkinlikleri internet sitesinden takip edebilirsiniz.

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar:

1- https://migrationjam.com/

2- https://www.gazeteduvar.com.tr/migration-jam-farkli-yerlerden-gelmemize-ragmen-bizi-birbirimize-baglayan-cok-sey-var-haber-1556035

Skip to content