1. Anasayfa
 2. /
 3. Sivil Toplumdan Haberler
 4. /
 5. İnsan Hakları Modülleri Tanıtım...

İnsan Hakları Modülleri Tanıtım Toplantısı başvuruları başladı

Sıfır ayrımcılık ve insan hakları bağlamında üniversite öğrencilerinin güçlendirilmesini amaçlayan Haklar Projesi’nin İnsan Hakları Modülleri Tanıtım Toplantılarına başvurular başladı. Toplantılara sivil toplum örgütleri temsilcileri, üniversite öğrenci toplulukları temsilcileri ve bireysel aktivistler katılabilirler. Son başvuru tarihi 30 Mayıs Salı 2023, 17.30.

 

Sıfır ayrımcılık ve insan hakları bağlamında üniversite öğrencilerinin güçlendirilmesini amaçlayan Haklar Projesi, Gençlik Servisleri Merkezi Derneği (GSM), Mardin Ortak Kadın İşbirliği Derneği (MOKİD) ve Uğur Mumcu Araştırmacı Gazetecilik Vakfı (um:ag) tarafından yürütülüyor. Haklar Projesi, toplumda insan hakları kültürünün gelişmesi ve yaygınlaşması amacıyla gençlerle birlikte çalışmalar yürütüyor, seslerinin duyulabilmesi için onlara demokratik alanlar yaratıyor. Proje, insan hakları kültürünün en geniş toplum kesimleri tarafından benimsenmesi açısından sivil toplum örgütlerini de dâhil ederek aralarında diyalog ve öğrenme ortaklıkları kurulmasını amaçlıyor.

 
İnsan Hakları Modülleri Tanıtım Toplantıları sivil toplum örgütleri arasında insan hakları üzerine diyalog ve öğrenme ortaklıkları kurulmasını kolaylaşmasını sağlamak amacıyla online olarak düzenlenecek. Toplantılara sivil toplum örgütleri temsilcileri, üniversite öğrenci toplulukları temsilcileri ve bireysel aktivistler katılabilirler. Bu toplantıların devamında STÖ’lere yönelik olarak İnsan Hakları Eğitici Eğitimi Programı düzenlenecek.
 
Modüller:

1) Bilişsel Modüller

 • Toplumsal cinsiyete dayalı şiddet ve çocuk yaşta evlilikler bağlamında ‘Kadın Hakları’
 • Kişilerin insan hakları ve nefret suçları bağlamında ‘LGBT+ Hakları’
 • Nefret söylemi bağlamında ‘Din/İnanç Gruplarının İnsan Hakları’
 • Politika değişikliği için ‘Ağ Oluşturma, İzleme ve Savunuculuk Hakkı’

2) Psikososyal Modüller

 • Kadın Hakları ve Sanat,
 • LGBTİ+ Hakları ve Sanat
 • Ağ Oluşturma, İzleme ve Savunuculuk Hakkı ve Sanat
 • Din/İnanç Gruplarının İnsan Hakları ve Sanat

3) İnsan Haklar Eğitici Eğitimi Modülü

 
Toplantılar 24 Mayıs, 26 Mayıs, 31 Mayıs tarihlerinde saat 19.00-20.30 arasında düzenlenecek. Toplantılara katılım için toplantı tarihlerinden en uygunu seçilerek başvuru yapılabilir.
 
Toplantılar hakkında detaylı bilgi ve başvuru için tıklayın.

Başvurucuların dikkatine: Destek kalemleri güncelleniyor
Sivil Düşün destekleriyle yapabileceğiniz harcamalar 1 Nisan itibariyle güncelleniyor.

Detaylar için tıklayın.

Skip to content