1. Anasayfa
  2. /
  3. Haber Arşivi
  4. /
  5. İnsan Hakları Okulu başvuruya...

İnsan Hakları Okulu başvuruya açıldı

AB Türkiye Delegasyonu Demokrasi ve İnsan Hakları için Avrupa Aracı (DİHAA) desteğiyle açılan İnsan Hakları Okulu (İHO) atölye dönemi başlıyor. 11 Şubat 2019 tarihinde başlayacak atölye dönemi için 27 Ocak’a kadar başvuru alınacak. İnsan Hakları Okulu web sitesinde yayınlanan duyuruyu aşağıda bulabilir, Sivil Düşün’ün İHO ile yapmış olduğu röportaj için buraya tıklayabilirsiniz.

NOT: Sivil Düşün yalnızca duyurunun yaygınlaştırılmasına destek olmaktadır. Sorularınız için bilgi@insanhaklariokulu.org adresiyle iletişime geçebilirsiniz.

“İnsan Hakları Okulu Açılıyor!”

“İnsan Hakları Okulu (İHO), AB Delegasyonu Demokrasi ve İnsan Hakları için Avrupa Aracı (DİHAA) tarafından desteklenen ve internet üzerinden yürütülen bir insan hakları programıdır. Bu program, alternatif bir düzlemde alternatif bir eleştirel ve akademik alan yaratmayı, insan hakları akademisini sivil topluma taşımayı ve sivil toplumdan beslenerek insan hakları çalışmalarını hem teorik hem de pratik bağlamda geliştirmeyi ve derinleştirmeyi amaçlıyor.

İHO atölyelerinin ilki 11 Şubat 2019’da başlamaktadır. Her atölye dönemi 6 haftadır ve her sene 4 dönem açılacaktır. Dört dönem sonunda en az 20 atölye açılması planlanmaktadır. En az 6 atölye takip eden herkese katılım belgesi verilecektir. Atölyeler ücretsizdir.

İlk atölye dönemi için başvurular14-27 Ocak 2019 tarihleri arasında aşağıdaki başvuru linkinden yapılabilir.

Atölyelerden oluşan programımıza lisans mezunları başvurabilir. Sivil toplum örgütlerinde gönüllü ve veya profesyonel olarak çalışanlarda mezuniyet şartı aranmaz.Başvurular değerlendirilerek 100 katılımcı kabul edilecektir.

Başvuru için:

http://insanhaklariokulu.org/basvuru/view.php?id=10688

Ayrıntılar için bkz:

http://insanhaklariokulu.org

http://insanhaklariokulu.org/category/biz-kimiz/

http://insanhaklariokulu.org/198-2/

Skip to content