İnsan Hakları Savunuculuk Çalıştayı başvuruları başladı

Haklar Projesi’nin İnsan Hakları Savunuculuk Çalıştayı başvuruları başladı. 25 Mayıs 2024 Cumartesi – 26 Mayıs 2024 Pazar tarihlerinde Ankara’da düzenlenecek çalıştaya 30 Nisan Salı günü saat 13.30’a kadar başvuru yapılabilir.

Kısa adı Haklar Projesi olan Kırılgan Gruplardan Gençlerin İnsan Haklarını Geliştirmek İçin Üniversite Gençliğinin Güçlendirilmesi projesi, Avrupa Birliği’nin Demokrasi ve İnsan Hakları için Avrupa Aracı (DIHAA) programı kapsamında, kırılgan gruplardan gençlere yönelik ayrımcılık ve insan hakları ihlallerinin önlenebilmesi için üniversite öğrencilerinin güçlendirilmesini amaçlıyor.

Gençlik Servisleri Merkezi Derneği (GSM), Mardin Ortak Kadın İşbirliği Derneği (MOKİD) ve Uğur Mumcu Araştırmacı Gazetecilik Vakfı (um:ag) tarafından yürütülen proje, çevrimiçi ve yüz yüze etkinlikler yoluyla eşitlik ve sıfır ayrımcılık temelinde 18-25 yaş grubu üniversite öğrencileri arasında bağ kurmayı hedefliyor.

Ankara dışından katılacak olanların konaklama, üç öğün yemek, şehirlerarası seyahat masrafları, Ankara’dan katılacakların öğle yemeği, çay-kahve ve atıştırmalık ikramları proje bütçesi kapsamında karşılanacak.

Çalıştaya başvuru koşulları:

– 18- 25 yaş grubunda üniversite öğrencisi olmak,
– Ankara, Diyarbakır, Hatay, İstanbul, İzmir, Mardin, Mersin ve Samsun illerinde ikamet ediyor veya bu şehirlerde üniversite öğrencisi olmak.
Detaylı bilgi ve başvuru için tıklayın.
Skip to content