1. Anasayfa
 2. /
 3. Haber Arşivi
 4. /
 5. ‘İnsan hakları ve iş...

‘İnsan hakları ve iş dünyası’ temalı Sivil Düşün Forumu için başvurular açıldı

Avrupa Birliği Sivil Düşün Programı’nın 15-16 Ocak 2020 tarihlerinde Ankara’da düzenleyeceği Sivil Düşün Forumu’nda, “insan hakları ve iş dünyası” başlığı tartışmaya açılacak.

Sivil Düşün Forumu, iş hayatı ve insan hakları ilişkisinde sivil toplum, kamu ve özel sektöre düşen roller, insan hakları ve küresel tedarik zinciri gibi konuların tartışıldığı bir platform oluşturacak. Türkiye’den ve Avrupa’dan gelecek konuşmacılarla, Birleşmiş Milletler İş ve İnsan Haklarına Dair Rehber İlkeler ile AB İnsan Hakları ve Demokrasi Eylem Planı ayrıntılı olarak ele alınacak, iş hayatı ve insan hakları üzerine hazırlanan Ulusal Eylem Planları bulunan ülkelerden temsilciler katılımcılarla bir araya gelecek. Forumda ayrıca katılımcıların bilgi ve birikimlerini paylaşabilecekleri oturumlar ve atölyeler de yer alacak. 

Toplantıya katılmak isteyen aktivist ve sivil toplum örgütü (STÖ) temsilcileri aşağıda bağlantısı bulunan başvuru formunu doldurabilirler. Katılım için doldurulması zorunlu olan formu en geç 11 Aralık 2019 Çarşamba günü saat 17.00’a kadar göndererek başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

(Başvurmadan önce lütfen aşağıdaki seçim kriterlerini okuyunuz.)

 

BAŞVURU FORMU

 

Not: Bu çağrı yalnızca katılım başvuruları içindir. Forum’da kendi etkinlik veya atölyesini düzenlemek isteyenlere yönelik etkinlik düzenleme başvuruları çok yakında Sivil Düşün web sitesinde duyurulacak. 

Seçim kriterleri
 • Hak temelli çalışmalar yürüten taban örgütlerinin Forum’a katılımına öncelik verilecek.
 • Katılımcıların kabulünde “ilk başvuran” kuralı geçerli olacak.
 • Katılımda, illere göre eşit temsil konusuna dikkat edilecek.
 • Katılımda toplumsal cinsiyet çerçevesinde eşit temsil hususuna dikkat edilecek.
 • Katılımda daha önce Avrupa Birliği Sivil Düşün Programı etkinliklerine katılmamış katılımcılara yukarıda belirtilen koşullar dâhilinde öncelik verilecek.
 • Başvuruların yoğun olması durumunda katılımı uygun bulunan her sivil toplum örgütünden birer temsilci kabul edilecek.

Önemli not: Katılımcı sayısının sınırlı olması sebebiyle, kayıt yaptırılması zorunlu koşuldur. Toplantıya kayıtsız katılım mümkün olmayacaktır.

Katılımcılara notlar
 • Etkinlik boyunca İngilizce-Türkçe simultane ve ardıl çeviri hizmeti sağlanacak.
 • Özel ihtiyaçlarınızı başvuru formunda belirtebilir ve/veya iletisim@sivildusun.eu ile irtibata geçebilirsiniz.
 • Ankara dışından gelecek katılımcılara konaklama ve şehirlerarası ulaşım desteği sağlanacak. (Otobüs veya trenle gelenlerin gidiş-dönüş biletlerini organizasyon ekibine teslim ederek geri ödeme almaları gerekiyor. Uçak ile seyahat edeceklerin biletleri Sivil Düşün tarafından satın alınacaktır.)
 • Şehir içi ulaşım masrafları Sivil Düşün tarafından karşılanmamaktadır.
 • Sivil Düşün tarafından uçak biletleri alınmış ve/veya konaklamasına dair otel rezervasyonu yapılmış katılımcıların mücbir bir sebep olmaksızın eğitime katılmamaları ve Sivil Düşün’e yazılı bilgi vermemeleri durumunda oluşabilecek bilet ücreti/cezai işlemlere dair Sivil Düşün tarafından geri ödeme talep edilecektir. Söz konusu mücbir sebebe dair destekleyici dokümanların (hastane raporu vb.) Sivil Düşün’e sunulması gerekmektedir. 
 • Konaklamalar kamu kaynaklarının verimli kullanılması amacıyla çift kişilik olarak yapılacaktır. (Tek kişilik odada konaklamak isteyen konuklar fiyat farkını kendileri ödeyerek gerekli ayarlamaları yapabilir.) Mücbir bir sebep ve belgesi sunulmaksızın tarafınıza yapılan konaklama rezervasyonunu iptal ettirmeyip kullanmama durumunda Sivil Düşün tarafından geri ödeme talep edilecektir.
 • Forumun program detayları ve toplantı düzenlenecek mekânın bilgileri, başvurusu kabul edilen kişilere iletilecek.
 • Başvurulara dönüşler 27 Aralık 2019 tarihinden sonra yapılacak.

Forumla ilgili iletmek istediğiniz sorular olduğu takdirde aşağıdaki iletişim adreslerinden Sivil Düşün Teknik Destek Ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.

E-posta: iletisim@sivildusun.eu

Facebook: /SivilDusun

Twitter: /SivilDusun

Telefon: 0(312) 428 05 61- 0(312) 428 05 62

(Telefonla iletişime geçecek kişilerin Yardım Masası saatlerinde aramaları rica olunur.)

Yardım Masası

Pazartesi, Salı, Çarşamba ve Perşembe günleri 09:30 – 12:00 saatleri arasında Yardım Masasına ulaşarak Sivil Düşün Forumu ile ilgili bilgi alabilirsiniz.

Aşağıda belirtilen özel ihtiyaçlarınız için formda yer alan ilgili soruyu yanıtlayabilir ve sorularınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz:

 • İşaret dili tercümanı
 • Engelli katılımcılar için şehir içi ulaşım ve/veya refakatçi desteği
 • Çocuklu katılım / kreş hizmeti
 • Vejetaryen, vegan ve/veya sağlık nedeni ile kişiye özel ikram
 • Diğer

Merhaba!

Sivil Düşün ofisi, 9 - 18 Temmuz tarihleri arasında kapalı olacak. Desteklere dair tüm sorularınız için yardimmasasi@sivildusun.eu adresiyle temasa geçebilirsiniz ancak telefon hatlarımızın bu süre içinde ulaşılamaz olacağını iletmek isteriz. Gönderdiğiniz e-postalara, 18 temmuz tarihinden itibaren en kısa sürede cevap veriyor olacağız.

Görüşmek dileğiyle!

Merhaba!
Sivil Düşün ofisi, 2-6 Mayıs tarihleri arasında kapalı olacak.

Desteklere dair tüm sorularınız için yardimmasasi@sivildusun.eu adresiyle temasa geçebilirsiniz ancak telefon hatlarımızın bu süre içinde ulaşılamaz olacağını iletmek isteriz. Gönderdiğiniz e-postalara, 9 Mayıs tarihinden itibaren en kısa sürede cevap veriyor olacağız.

Herkese sağlık, neşe ve dinlence dolu bir bayram zamanı diliyoruz.

Skip to content