1. Anasayfa
 2. /
 3. Haber Arşivi
 4. /
 5. Türk-İsveç İşbirliği Birimi’nin 2020...

Türk-İsveç İşbirliği Birimi’nin 2020 çağrısı başvuruya açıldı

20 yıla yakın süredir faaliyet gösteren Türk-İsveç İşbirliği Birimi 2020 yılı başvuru çağrısını açtı. Farklı hak alanlarına destek sağlanacak çağrı için son başvuru tarihi: 14 Ekim 2019.

İsveç Büyükelçiliği web sitesinde yayınlanan habere buraya tıklayarak ulaşabilir, çağrı metnini aşağıda bulabilirsiniz:

NOT: Avrupa Birliği Sivil Düşün Programı yalnızca duyurunun yaygınlaştırılmasına destek olmaktadır. Başvuruya ilişkin sorularınız için aşağıdaki metindeki bilgileri kullanarak Türk-İsveç İşbirliği Birimi ile iletişime geçmeniz gerekmektedir.

“Türk-İsveç İşbirliği Birimi’nin 2020 yılı projeler için başvuru çağrısı”

“Türk-İsveç İşbirliği Birimi 2001 yılından beri iki ülke arasındaki işbirliklerini güçlendirme amacıyla faaliyet göstermektedir. İstanbul İsveç Sarayı’nda yer alan Birimin misyonu tüm Türkiye’yi kapsayan projeleri sivil toplum örgütleri ile işbirliği kurarak desteklemek ve kamusal tartışma alanı sağlamaktır. Birimin faaliyetleri, İsveç’in Doğu Avrupa, Batı Balkanlar ve Türkiye ile olan reform iş birliğinin sonuç odaklı stratejisiyle (2014-2020) yönlendirilmektedir. Stratejiye buradan ulaşabilirsiniz.

2020 yılı için özellikle hedeflenen proje konu başlıklarımız;

 • İnsan hakları, özellikle ifade özgürlüğü ve demokratik katılım ve hesap verebilirliği ilerletmek için imkan sunan çalışmalar.
 • Kadınların ve kız çocukların her düzeyde ve her alanda karar alma süreçlerine katılımını ve etkisini arttırmak ve seslerini duyurabilecekleri ortamlar sunmak.
 • Sosyal kutuplaşma ve ayrımcılığa karşı çoğulcu bir sivil toplumu güçlendiren çalışmalar.
 • İnsan hakları, demokrasi ve hukukun üstünlüğü konusunda özgür ve bilinçli bir kamuoyu tartışmasını teşvik eden çalışmalar.

Birim olarak, farklı kurumların ve sektörlerin arasında işbirliklerini teşvik ediyoruz. Türkiye’nin farklı bölgelerinde faaliyet gösteren projelerin olmasına da ayrıca önem veriyoruz. Aynı zamanda Birim harici başka finansal bağışçıların da bulunmasını tavsiye ediyoruz. Toplumsal cinsiyet eşitliği perspektifi, başvuran örgütlerin hem kurumsal yapılarında hem de çalışma yöntemlerine ve faaliyetlerine entegre edilmiş olmalıdır.

Başvuru teslimi için son tarih 14 Ekim 2019’dur.

Başvuru koşulları

Sivil toplum kuruluşları, vakıflar, dernekler, düşünce kuruluşları, akademik, siyasi, kültürel ve devlet kurum ve kuruluşları başvuru yapabilir. Bireysel ve şirket başvuruları kabul edilmemektedir.

İş birliği ve destek başvuruları için buradaki Grant Application Form’u dikkatlice inceledikten sonra İngilizce olarak Türk-İsveç İşbirliği Birimi’ne posta yolu ile ulaştırmanızı rica ederiz.

Uygulamayı doldurmadan önce, stratejiyi okumanızı öneririz. Eğer projenizin hibe almak için yeterli olduğuna emin değilseniz bir ön soruşturma için Birime e-posta yoluyla projenin kısa bir açıklamasını gönderebilirsiniz. İletişim bilgilerini aşağıda bulabilirsiniz.

 • Sadece İngilizce olarak yapılan proje başvurular kabul edilecektir.
 • Başvuru formunda belirtilen ek belgeler başvuru ile birlikte teslim edilmelidir.
 • Bütçe Türk Lirası olarak hazırlanmalıdır.
 • Bütçe limiti yoktur.
 • Doldurulan form normal posta yolu ile İsveç İstanbul Başkonsolosluğu’na iletilmelidir.
 • Başvuru yetkili kişi tarafından imzalanmalıdır. Türk-İsveç İşbirliği Birimi’ne geç yapılan, eksik gelen, e-posta veya faks yolu ile gönderilen başvurular kabul edilmeyecektir.
İrtibat bilgileri

Türk İsveç İşbirliği Birimi:

Cecilia Bisgen Jansson

Didem Özalp

E-posta: istanbul.sektionen@gov.se

Tel: +90 212 334 06 00

Adres: Istanbul İsveç Başkonsolosluğu

İstiklal Caddesi No: 247 (Tünel)

P.K. 125 344 33 Beyoğlu İstanbul”

Merhaba!

Sivil Düşün ofisi, 9 - 18 Temmuz tarihleri arasında kapalı olacak. Desteklere dair tüm sorularınız için yardimmasasi@sivildusun.eu adresiyle temasa geçebilirsiniz ancak telefon hatlarımızın bu süre içinde ulaşılamaz olacağını iletmek isteriz. Gönderdiğiniz e-postalara, 18 temmuz tarihinden itibaren en kısa sürede cevap veriyor olacağız.

Görüşmek dileğiyle!

Merhaba!
Sivil Düşün ofisi, 2-6 Mayıs tarihleri arasında kapalı olacak.

Desteklere dair tüm sorularınız için yardimmasasi@sivildusun.eu adresiyle temasa geçebilirsiniz ancak telefon hatlarımızın bu süre içinde ulaşılamaz olacağını iletmek isteriz. Gönderdiğiniz e-postalara, 9 Mayıs tarihinden itibaren en kısa sürede cevap veriyor olacağız.

Herkese sağlık, neşe ve dinlence dolu bir bayram zamanı diliyoruz.

Skip to content