1. Anasayfa
  2. /
  3. Haber Arşivi
  4. /
  5. Kadın Dayanışma Vakfı Ankara’da...

Kadın Dayanışma Vakfı Ankara’da gönüllü psikolog ağı oluşturuyor

Kadın Dayanışma Vakfı Ankara Gönüllü Psikolog Ağı’nı oluşturmak için atölye çalışmalarına başlıyor. Atölyeler, vakfın Hollanda Büyükelçiliği’nin desteğiyle yürüttüğü “Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Mekanizmalarının Güçlendirilmesi Projesi” kapsamında 28-29 Ocak ve 4-5 Şubat 2016 tarihlerinde düzenlenecek. Atölyelere başvurmak için Kadın Dayanışma Vakfı’nın aşağıdaki duyurusuna göz atabilirsiniz:

‘Kadın Dayanışma Vakfı Ankara Gönüllü Psikolog Ağı’ Atölye Çalışması Başlıyor

“1993 yılından bu yana kadına yönelik şiddet ve şiddetin en ağır biçimlerinden biri olan kadın ticareti ile mücadele çalışmaları yürüten Kadın Dayanışma Vakfı, bünyesindeki Kadın Danışma Merkezi’nde gönüllü hukukçu, sosyal çalışmacı ve psikologların dayanışmasıyla ve feminist bakış açısı/yöntemlerle, şiddete maruz kalan kadınlara ücretsiz danışmanlık vermektedir.

Kadına yönelik şiddetle mücadelede, dayanışma temelinde kurulan gönüllülüğün önemini uzun yıllara yayılan Kadın Danışma Merkezi pratiğiyle ortaya koyan Vakıf, bu çerçevede Hollanda Büyükelçiliği’nin desteğiyle yürüttüğü Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Mekanizmalarının Güçlendirilmesi Projesi”  kapsamında “Kadın Dayanışma Vakfı Ankara Gönüllü Psikolog Ağı” atölye çalışmasını başlatıyor.

Şiddete maruz bırakılan daha çok sayıda kadının, Kadın Danışma Merkezi’mizde ulaşılabilir ve ücretsiz psikolojik destek alabilmesi için kadına yönelik şiddet alanında çalışan ve/veya çalışmaya gönüllü kadın psikologlara yönelik planlanan atölye genel anlamıyla şu başlıklardan oluşmaktadır:

  • Toplumsal Cinsiyet
  • Kadına Yönelik Şiddet
  • Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Mekanizmaları
  • Ruhsal Travma
  • Görüşme Teknikleri
  • İkincil Travmatizasyon ve Korunma Yöntemleri

Katılımcı psikologların, atölye sonrasındaki süreçte Ankara’da bulunan Kadın Danışma Merkezi’mizde gönüllü destek çalışmalarında yer almaları beklenmektedir.

28-29 Ocak ve 4-5 Şubat’ta yapılması planlanan ve 4 gün sürecek atölye çalışmasına başvurmak isteyen psikologların kadindv@yahoo.com.tr adresine 23 Ocak 2017’ye kadar e-posta ile katılımını iletmeleri gerekmektedir. Atölye çalışmasının bütünlüğü açısından, belirtilen 4 günün tamamına zorunlu katılım şartı vardır.”

*Atölye çalışması tüm çeşitliliğiyle kadın psikologlara açıktır.

Skip to content