1. Anasayfa
  2. /
  3. Haber Arşivi
  4. /
  5. Kadınlar için bisiklet kılavuzu...

Kadınlar için bisiklet kılavuzu yayınlandı

Bisikletli Kadın İnisiyatifi, Kadınlar için Bisiklet Kılavuzu yayınladı. Eti Sarı Bisiklet Projesi işbirliğiyle kaleme alınan kılavuzda bisikletli kadınlar kendi deneyimlerini paylaşıyor. Ayrıca kılavuz, bisikletin satın alınmasından sürüş tekniklerine, bakım-onarımından trafik kurallarına uzanan bir eksende bisikletli ya da bisikletli olmak isteyen kadınlar için geniş bir perspektif sunuyor.

Bisikletli Kadın İnisiyatifi’nin hazırladığı kılavuza erişmek için tıklayınız.

İnisiyatifin kılavuz için yayınladığı duyuru aşağıdaki gibi:   

Bizler, gündelik hayatımızda bisiklet kullanan, bazen işe giderken, bazen çocuğumuzu okula bırakırken bisiklet süren kadınlarız. Fakat sayımız az. Diğer taraftan bizim gibi bisiklet kullanmak isteyen pek çok kadın olduğunu biliyoruz. Sadece biraz desteklenmeye, mümkün olduğunu görmeye ihtiyaçları var. Biz de bu amaçla bir araya geldik ve Bisikletli Kadın İnisiyatifi’ni kurduk. Bizler bugüne kadar pek çok şeyi deneye yanıla öğrendik. ETİ Sarı Bisiklet Projesi işbirliği ile oluşturduğumuz Kadınlar İçin Bisiklet Kılavuzu’nda bisiklet binmeye hevesli kadınlarla tüm bu deneyimlerimizi paylaşıyor, onların sorularını yanıtlıyoruz.

KILAVUZDA NELER VAR?

Kadınlar için gündelik hayatta bisiklet binmeyi kolaylaştırıcı bilgi ve deneyimlerin yer aldığı kılavuzda, bisiklet satın alırken dikkat edilmesi gereken noktalardan, bisikletle yola çıkmadan önce, rota belirlerken, trafikte bisiklet kullanırken yapılması gerekenlere ve bakım ve tamir ipuçlarına kadar pek çok bilgi ve deneyim yer alıyor.

Kılavuzu indirmek için tıklayınız.

BİSİKLETE BİNEN KADIN SAYISI ARTTIKÇA BİSİKLET NORMALLEŞECEK. ÇÜNKÜ ANCAK KADINLAR SÜRERSE BİSİKLET HAYATIN İÇİNE GİRER.

Sosyal medya üzerinde üç binden fazla kadının oluşturduğu Bisikletli Kadın İnisiyatifi, kadınlara yönelik dayanışma ağını harekete geçirdi, yapılan etkinliklerle kadınlar bisiklete binme konusunda birbirlerine cesaret verdiler ve yol gösterdiler. Kadınlar İçin Bisiklet Kılavuzu, 2015 yılı içinde başlayan ve gelişerek büyüyen, pek çok kadının hayatına dokunan bu işbirliğinin etkilerinin daha çok kadına ulaşması amacıyla oluşturuldu. Gündelik hayatında bisiklet kullanan kadınların katkılarıyla hazırlanan kılavuzun pek çok kadına ilham vermesi ve yol göstermesi dileğiyle.

Bisikletli Kadın İnisiyatifi’ne üye olmak için facebook.com/groups/bisikletlikadininisiyatifi

Skip to content