1. Anasayfa
  2. /
  3. Sivil Toplumdan Haberler
  4. /
  5. Kahramanmaraş Depremi Küçük Destek...

Kahramanmaraş Depremi Küçük Destek Fonu başvuruları açıldı

Sivil Toplum için Destek Vakfı, Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve çevre illeri de etkileyen depremler sonrası, sahada aktif olarak faaliyet gösteren STÖ’leri ve çalışmalarını desteklemek amacıyla hayata geçirdiği Kahramanmaraş Depremi Küçük Destek Fonu başvuruları açıldı. Fona 17 Şubat 2023 Cuma günü saat 08.00’a kadar başvuru yapılabilir.

Sivil Toplum için Destek Vakfı, Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve çevre illeri de etkileyen depremler sonrası, sahada aktif olarak faaliyet gösteren sivil toplum örgütlerinin (STÖ) bölgede tespit ettiği acil ihtiyaçların sağlanması, deprem bölgesinde yaşanan tahribatın giderilmesi ve depremin bölgede yaşayanlar üzerindeki etkilerinin azaltılması amacıyla Turkey Mozaik Foundation işbirliğiyle, bireysel ve kurumsal bağışçıların desteğiyle hayata geçirdiği Kahramanmaraş Depremi Küçük Destek Fonu başvuruları açıldı.

Yapılan başvuruların odağında, deprem bölgesindeki acil ihtiyaçları karşılamaya yönelik aşağıda yer alan yaklaşımlardan en az bir tanesinin yer alması bekleniyor:

– Acil temel ihtiyaçlara cevap verebilecek çalışmalar,

– Deprem bölgesinde lojistik ve koordinasyona destek olabilecek çalışmalar,

– Barınma, hijyen, ısınma vb. imkanlarını destekleyici çalışmalar,

– Çocuklar, kadınlar ve yaşlılar başta olmak üzere tüm canlıların özel ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik yapılan çalışmalar,

– Depremden etkilenen illerden tahliye edilen ve diğer şehirlere giden kişilere yönelik yapılacak çalışmalar.

Aşağıdaki başvuru kriterlerine uyan ve tüzel kişiliğe sahip kuruluşlar hibe programına başvurabilirler:

– Türkiye’de kurulmuş dernekler, vakıflar, kooperatifler ve diğer kâr amacı gütmeyen kuruluşlar,

– Deprem bölgesindeki faaliyetlere aktif olarak katkı sunan ve diğer organizasyonlar ile işbirliği içerisinde hareket eden kuruluşlar,

– Hibe desteğini lojistik olarak hızlıca kullanmaya hazır olan, ihtiyaç listesi/bölgesi belirlemiş kuruluşlar,

Kahramanmaraş Depremi Küçük Destek Fonu kapsamında dağıtılacak toplam hibe tutarı 2.280.000 TL’dir. Başvuru yapan STÖ’ler hibe programından en fazla 150.000 TL talep edebilirler.

Fona başvurmak isteyen kuruluşların başvuru formunu eksiksiz şekilde doldurarak 17 Şubat 2023 Cuma günü saat 08.00’a kadar gönderebilir. Acil ihtiyaçlara hızlı bir şekilde yanıt verebilmek için başvurular gelir gelmez değerlendirme komitesine iletilecek ve olumlu değerlendirilen başvuru sahipleri ile aşağıdaki takvim çerçevesinde iletişime geçilecek.

  1. Tur: 13 Şubat 2023 (08.00’e kadar gelen başvurular için)
  2. Tur: 15 Şubat 2023 (08.00’e kadar gelen başvurular için)
  3. Tur: 17 Şubat 2023 (08.00’e kadar gelen başvurular için)

Kahramanmaraş Depremi Küçük Destek Fonu hakkında detaylı bilgi ve başvuru için tıklayın.

Skip to content