1. Anasayfa
  2. /
  3. Sivil Toplumdan Haberler
  4. /
  5. Kalkınmada Kadının Sağlık Hakkı...

Kalkınmada Kadının Sağlık Hakkı Derneği gönüllülerini arıyor

Kalkınmada Kadının Sağlık Hakkı Derneği, sivil toplum odaklı çalışmalarına katkıda bulunmak isteyen derneğin uzmanlık alanlarında kendilerini geliştirmek isteyen, yenilikçi, takım çalışmasına yatkın gönüllüler arıyor. Gönüllü başvuruları için son tarih 22 Temmuz.

Kalkınmada Kadının Sağlık Hakkı Derneği kadının sağlık hakkının yaşamın her dönemini kapsayacak biçimde ele alınmasını, toplumsal cinsiyet bakış açısının sağlık alanında ana plan ve politikalara entegre edilmesini, kadının sağlık ve insan hakları uygulamalarına “somut” olarak katkıda bulunarak kadınları sürdürülebilir kalkınma faaliyetlerinin yürütülmesi için ana aktör olarak güçlendirilmesini amaçlayarak 2022 yılında akademisyen, sağlık çalışanları, avgöukat, mimar ve sosyal hizmet uzmanlarını kapsayacak şekilde multidisipliner bir ekip yönetimi ile İzmir’de kuruldu.

Dernek, cinsel sağlık ve üreme sağlığı hakkı, iklim eylemi ve toplumsal cinsiyet eşitliği ve kilit grupların (kadınlar, engelliler, çocuklar, gençler, mülteciler, LGBTİ bireyler)  sağlık hakkına erişimlerinin güçlendirilmesine yönelik çalışmalar yürütüyor.

Kalkınmada Kadının Sağlık Hakkı Derneği, sivil toplum odaklı çalışmalarına katkıda bulunmak isteyen yüz yüze ya da çevrimiçi olarak derneğin uzmanlık alanlarında kendilerini geliştirmek isteyen, yenilikçi, takım çalışmasına yatkın gönüllüler ile ilerlemek istiyor.

Gönüllüler, sağlık hakkı ve iklim eylemi çalışmalarının içerisinde yer alarak birlikte öğrenme deneyimini yaşama fırsatına sahip olacak. Deneğin hem Türkiye’de hem Avrupa’da zengin ağları ile yürüttüğü çalışmalarla bu alanda sosyalleşme, örgütlenme ve alan çalışmaları yapma fırsatına erişebilecek. Aynı zamanda derneğe üye alanında uzman hocaların mentörlük desteği ile gönüllülerin kapasitelerinin geliştirilmesine imkan sağlanacak.

Kalkınmada Kadının Sağlık Hakkı Derneği işlerini birlikte detaylandırılacağı gönüllü oryantasyonu buluşmasında gönüllülerin çalışma grupları oluşturmaları ve derneğin etkinliklerine destek olmaları bekleniyor.

Dernek, başvurular arasından yaş, cinsiyet dağılımı, KADINSA’yı tanımak ve gönüllü olma motivasyonları üzerinden değerlendirilip seçileceği 20 kişiyle 30 Temmuz 2022 Cumartesi günü bir araya gelecek.

Son Başvuru Tarihi: 22 Temmuz 2022- Cuma Saat 23.00

Başvuru formu ve detaylar için tıklayın.

 

 

Merhaba!

Sivil Düşün ofisi, 9 - 18 Temmuz tarihleri arasında kapalı olacak. Desteklere dair tüm sorularınız için yardimmasasi@sivildusun.eu adresiyle temasa geçebilirsiniz ancak telefon hatlarımızın bu süre içinde ulaşılamaz olacağını iletmek isteriz. Gönderdiğiniz e-postalara, 18 temmuz tarihinden itibaren en kısa sürede cevap veriyor olacağız.

Görüşmek dileğiyle!

Merhaba!
Sivil Düşün ofisi, 2-6 Mayıs tarihleri arasında kapalı olacak.

Desteklere dair tüm sorularınız için yardimmasasi@sivildusun.eu adresiyle temasa geçebilirsiniz ancak telefon hatlarımızın bu süre içinde ulaşılamaz olacağını iletmek isteriz. Gönderdiğiniz e-postalara, 9 Mayıs tarihinden itibaren en kısa sürede cevap veriyor olacağız.

Herkese sağlık, neşe ve dinlence dolu bir bayram zamanı diliyoruz.

Skip to content