1. Anasayfa
  2. /
  3. Haber Arşivi
  4. /
  5. Kaos GL ‘LGBTİ+ Örgütleri...

Kaos GL ‘LGBTİ+ Örgütleri İçin Fon Rehberi’ yayınladı

Kaos GL Derneği, dünyada ve Türkiye’de LGBTİ+ örgütlere fon sağlayan veya destek olan kurumlarla ilgili bilgileri derlediği LGBTİ+ Örgütleri İçin Fon Rehberi’ni #SivilDüşün desteğiyle yayınladı.

Kaos GL’nin web sitesinde yayınlanan haber metni aşağıdadır:

“Kaos GL Derneği, “Türkiye’deki LGBTİ+ Örgütler İçin Fon Rehberi”ni yayınladı. Dünyada ve Türkiye’de LGBTİ alanına fon veren, destekleyen kaynakları bir araya toplamak için hazırlanan rehberin amacı; “değişen sivil toplum yapısı, fon öncelikleri ve kurumları listelemek ve LGBTİ hareketinin güçlenmesine, çeşitlenmesine katkıda bulunmak”.

Rehberde coğrafi önceliklerinde Türkiye bulunan, LGBTİ alanına ilgili kurumlar alfabetik olarak listeleniyor. Sürekli takip açısından bu kurumların sosyal medya hesapları ve web sitelerine yer veriliyor.

Rehberin hazırlanma sürecinde kurumlarla tek tek iletişime geçilerek, güncel başvuru yolları ve iletişim kanalları teyit edildi. Kurumların daha önce destek verdiği LGBTİ+ alanında projeler de her kurum için belirtiliyor.

Rehberin online haline ulaşmak için tıklayınız.

*Bu Fon Rehberi Sivil Düşün AB Programı kapsamında Avrupa Birliği desteği ile hazırlanmıştır. Bu rehber içeriğinin sorumluluğu tamamıyla Kaos GL’ye aittir ve AB’nin görüşlerini yansıtmamaktadır.”

Skip to content