1. Anasayfa
  2. /
  3. Fon, Hibe, Destek Duyuruları
  4. /
  5. Kentler Arası Ağ Geliştirme...

Kentler Arası Ağ Geliştirme Hibe Programı’na başvurular açıldı

Kentler Arası Ağ Geliştirme Hibe Programı’nın ikinci açık çağrı dönemi başvurular başladı. Ankara, İstanbul ve İzmir gibi ana kültürel merkezlerin ötesinde farklı aktörler arasındaki diyaloğun ve işbirliğinin geliştirilmesine odaklanan hibe programına son başvuru tarihi 12 Eylül 2022.

Türkiye’nin farklı bölgelerinde sivil toplum çalışmaları ve kültür-sanat alanında diyaloğun, işbirliğinin ve iletişimin geliştirilmesine katkıda bulunmayı hedefleyen CultureCIVIC: Kültür Sanat Destek Programı’nın Kentler Arası Ağ Geliştirme Hibe Programı’na ikinci açık çağrı dönemi için başvurular 15 Ağustos 2022, Pazartesi günü başladı.

Ana kültürel merkezlerin ötesinde farklı aktörler arasındaki diyaloğun ve işbirliğinin geliştirilmesine odaklanan hibe programı, Türkiye genelinde etkileşimi ve ağ oluşturmayı teşvik ediyor. Programa, değişim programı organizasyonu, konuk sanatçı programı, konferans serisi, şehirler arası eğitim programı, kurumlar arası ağ geliştirme programı ve sergi projeleriyle başvurulabilir.

Programa sadece dernek, vakıf, kooperatif statüsüne sahip (yasal statüsü bulunan) sivil toplum örgütleri başvuru yapabiliyor. Kentler Arası Ağ Geliştirme Hibe Programı’na başvuracak adayların en az beş yıllık faaliyet geçmişine sahip olmaları şartı aranıyor. Başvurulan proje kapsamında gerçekleştirilmesi öngörülen aktivitelerin birden fazla şehri kapsaması ve İstanbul, Ankara ve İzmir’den yapılan başvurular için iştirakçilerin başka şehirlerden olması gerekiyor.

Şehirler arası projelerin uygulanması ve farklı şehirlerden kültürel aktörlerin bu projelere dahil edilmesi amacını taşıyan Kentler Arası Ağ Geliştirme Hibe Programı’na başvurular 12 Eylül 2022, Pazartesi günü saat 18.00’de sona erecek.

Program hakkında detaylı bilgi ve başvuru yapmak için tıklayın.

 

Skip to content