1. Anasayfa
 2. /
 3. Haber Arşivi
 4. /
 5. Kentler İçin BM İklim...

Kentler İçin BM İklim Zirveleri eğitimi 1-3 Şubat’ta İstanbul’da

1-3 Şubat 2019 tarihlerinde İstanbul’da Kentler İçin BM İklim Zirveleri Projesi eğitimi düzenleniyor. Change for Climate (C4C) proje ekibinin düzenleyeceği etkinlikle ilgili duyuruyu aşağıda bulabilirsiniz:

NOT: Sivil Düşün yalnızca duyurunun yaygınlaştırılmasına destek olmaktadır. Sorularınız için lütfen duyuruda yer alan adreslerden C4C ekibiyle iletişime geçiniz.

“Change for Climate (C4C) Project, Cities for COPs – C4COP Project / Kentler İçin BM İklim Zirveleri Projesi etkinliğini 1-3 Şubat 2019 tarihlerinde İstanbul’da gerçekleştiriyor. Etkinlik, Hawaii menşei East West Center’ın finansal destekleri ve Kadıköy Belediyesi Climate Interactive ve Sistem Düşüncesi Derneği ortaklığında Tasarım Atölyesi Kadıköy’de (TAK) düzenlenecek.

Kadıköy Belediyesi çalışanları ve farklı sektörlerden seçilecek katılımcılar 3 günlük eğitim boyunca:

 • Massachusetts Institute of Technology (MIT) ve Climate Interactive tarafından geliştirilmiş Birleşmiş Milletler İklim Değişikliği Çerçeve Sözleşmesi Zirvelerinin (COP) simüle edilmiş hali Dünya İklimi Simülasyonu’na,
 • Sistem Düşüncesi araçları ile, küresel ısınma, karbon ayak izi, iklim adaleti, düşük karbon ekonomisi ve 2100 küresel sıcaklık projeksiyonları gibi iklim değişikliği kamuoyunun önemli alt başlıkları üzerine hazırlanmış atölye çalışmalarına,
 • İklim değişikliği uzmanlarının konuşmacı olarak katılacağı oturumlara

katılım gösterecekler.

C4COP Project mezunları 3 günlük süreçte edindiği bilgiler ve bakış açılarını kullanarak, Kadıköy Belediyesi’nin BM İklim Zirveleri’ni, zirve boyunca iklim değişikliği kamuoyu ve yerel yönetimlere dair gözlenen gelişmeleri takip edebilmesi ve raporlayabilmesi için eğitim sonrası Kadıköy Belediyesi ve C4C Project ile çalışmaya devam edecekler.

Siz de Kadıköy Belediyesi’ni, BM İklim Zirveleri’nin bir parçası haline getirmeyi hedefleyen bu projenin bir parçası olmak istiyorsanız, başvuru formunu en geç 26 Ocak 2019 saat 23:59’a kadar doldurmanız gerekiyor. Başvurusu kabul edilen katılımcılar ile 27 Şubat 2019 tarihinde irtibata geçilecek.

Başvuru formu: bit.ly/C4COP-BASVURU

Facebook etkinlik sayfası: https://www.facebook.com/events/284210582243842

Etkinlik ÜCRETSİZ olup, katılımcıların 3 öğün yeme-içme masrafları proje bütçesi dahilinde karşılanacak.

Eğitim TÜRKÇE dilinde verilecek.

Eğitim programının bütün aktivitelerini tamamlamış katılımcılara katılım belgesi verilecek.

BAŞVURU KRİTERLERİ
 • İstanbul’da ikamet etmek
 • İklim değişikliği ve küresel ısınma konusuna ilgili ve bu mücadelede kendi toplumunda farkındalık yaratmaya motive olmak
 • Eğitim sonrası Kadıköy Belediyesi ile yapılacak strateji geliştirme toplantılarına katılmak (tarihi eğitim sonrasında açıklanacak.)
 • Çalıştığı kurumda aktif olmak ve sivil toplum çalışmalarını takip ediyor olmak
 • Temel seviyede İngilizce’ye sahip olmak
 • Eğitimin bütün aktivitelerine katılmak
 • Eğitim boyunca proje ekibi ile birlikte daha önceden ayarlanmış otelde konaklamak

Proje destekçileriyle ilgili ayrıntılı bilgi için:

*East West Center (EWC): https://www.eastwestcenter.org/

*Conference of the Parties (COP): https://unfccc.int/process/bodies/supreme-bodies/conference-of-the-parties-cop

NOT 1: Proje hakkında daha detaylı bilgi için lütfen proje web sitesini ziyaret ediniz: http://c4cop.c4cproject.org/

NOT 2: ETKİNLİĞE BİR KURUMU (BELEDİYE, ÖĞRENCİ TOPLULUĞU, DERNEK, ENSTİTÜ, PLATFORM VB.) TEMSİLEN BAŞVURAN VE BULUNDUKLARI KURUMLARDA İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ FARKINDALIĞINI ARTTIRMAYA VE HER YIL DÜZENLİ OLARAK GERÇEKLEŞEN ULUSLARARASI İKLİM MÜZAKERELERİNİ TAKİP ETMEYE YÖNELİK ÇALIŞMA YAPABİLECEK ADAYLARIN BAŞVURULARI ÖNCELİKLİ OLARAK DEĞERLENDİRİLECEKTİR.

NOT 3: Etkinlik kontenjanı 15 kişi ile sınırlıdır.”

Skip to content