1. Anasayfa
  2. /
  3. Sivil Portreler
  4. /
  5. Koruyucu Tarım Derneği #SivilDüşün...

Koruyucu Tarım Derneği #SivilDüşün desteğiyle İspanya’daydı

Koruyucu Tarım Derneği, hem çiftçilerin hakları hem de tarım arazilerinde çevrenin korunması konuları ile ilgili çalışan sivil toplum örgütlerini ziyaret etmek adına “Yaşayan Topraklar” çalışması kapsamında #SivilDüşün desteğiyle İspanya’daydı.

AEAC-SV ve Koruyucu Tarım Derneği işbirliğinde iyi uygulama örnekleri

Dernek, tarımsal üretimde koruyucu tarım uygulamaları konusunda deneyim paylaşımında bulunmak için 18-22 Mart 2018 tarihleri arasında Asociación Española Agricultura de Conservación Suelos Vivos (AEAC-SV)- İspanya Koruyucu Tarım Derneği’ni ziyaret etti. Koruyucu tarım konusunda Avrupa’daki önde gelen çalışmalardan Life+ Climagri projesini yerinde tanıma imkanı bulan Koruyucu Tarım Derneği, tarımsal üretim sırasında çevre hakkı savunuculuğu konularında bilgi aldı.

Çalışmaya katılan aktivist Ülkü Günhan, Türkiye’ye döndüklerinde çiftçilerin tarımsal üretim yaparken insanlığın en temel görevlerinden olan çevreyi ve doğayı tüketmemesi gerekliliği konusunda sektörel bir farkındalık oluşturmak, çevre ve doğa hakkının savunululmasını sağlamak amacıyla çalışmalarına devam edeceklerini belirtti.

Skip to content