Kültürel Koruma için Büyükelçiler Fonu açıldı

ABD’nin Türkiye Misyonu ve Dışişleri Bakanlığı Eğitim ve Kültür İşleri Bürosu Kültürel Miras Merkezi, Kültürel Koruma için Büyükelçiler Fonu 2023 Yarışması için konsept not çağrısını duyurdu. Sivil toplum örgütleri 30 Kasım 2022 tarihine kadar fona başvuru yapabilir.

ABD’nin Türkiye Misyonu ve Dışişleri Bakanlığı Eğitim ve Kültür İşleri Bürosu Kültürel Miras Merkezi, Kültürel Koruma için Büyükelçiler Fonu (AFCP) ile Türkiye de dahil, ülkeleri kültürel miraslarını korumaları konusunda desteklenmeyi amaçlıyor.

İki aşamadan oluşan başvuru sürecinde ilk olarak, Türkiye’deki ABD Misyonu proje fikirlerini içeren konsept notları bir ön değerlendirmeden sonra Kültürel Miras Merkezi’ne sunacak, ardından gelecek vaat eden projeler tam proje başvurularını sunmaya davet edilecek.

Kültürel Miras Merkezi, küresel olarak 20 ila 30 projeye 10 bin ABD doları ile 500 bin ABD doları arasında fon sağlamayı bekliyor.

Sivil toplum örgütlerinin başvuruya uygun olduğu fona 30 Kasım 2022 saat 17.30’a (Türkiye saati) kadar başvuru yapabilir.

Duyuruya dair detaylı bilgi ve başvuru için tıklayın.

Skip to content