1. Anasayfa
  2. /
  3. Haber Arşivi
  4. /
  5. Sivil Toplum için Destek...

Sivil Toplum için Destek Vakfı Kurumsal Hibe Programı başvuruya açıldı

Sivil Toplum için Destek Vakfı Kurumsal Hibe Programı başvuruya açıldı. Programın 2019-2020 dönemi, Turkey Mozaik Foundation ile yapılan iş birliği çerçevesinde hayata geçiyor.

Başvuru için son tarih: 6 Mayıs 2019

Program kapsamında Türkiye’de kurulmuş dernekler, vakıflar ve kooperatiflerle diğer kar amacı gütmeyen kuruluşlara destek sağlanacak. Program kapsamında dağıtılacak hibenin toplam tutarı en az 240.000 TL olarak belirlendi. Tek STÖ ise en fazla 60.000 TL destek alabilecek.

Hibe programı kapsamında dezavantajlı kesimlerin toplumsal katılımını geliştirmek ve/veya sosyal refahını artırmak için çalışan STÖ’lerin kurumsal gelişimine destek vermek amacıyla kira, insan kaynağı, uzman desteği, seyahat gibi masrafları içeren başvurular kabul edilecek. Ayrıca, finansal desteğin yanı sıra, STÖ’lerin önceliklendirdiği alanlarda kurumsal kapasitelerini güçlendirmelerine destek olmak amacıyla bir yıl süreyle devam edecek kapasite geliştirme bileşeni devreye sokulacak.

Kurumsal Hibe Programı’nın ayrıntıları ve başvuru koşullarını incelemek için aşağıdaki bağlantıya tıklayarak Sivil Toplum için Destek Vakfı’nın duyurusuna ulaşabilirsiniz:

http://siviltoplumdestek.org/kurumsal-hibe-programi/

Skip to content