1. Anasayfa
  2. /
  3. Haber Arşivi
  4. /
  5. Mersin Romanlar Sosyal Kültür...

Mersin Romanlar Sosyal Kültür ve Dayanışma Derneği gönüllü çağrısına çıktı

Mersin Romanlar Sosyal Kültür ve Dayanışma Derneği, çocuklara ve gençlere dönük gerçekleştireceği proje kapsamında gönüllü arıyor. Derneğin yayınladığı duyuruyu ve başvuru detaylarını aşağıda bulabilirsiniz:

Not: Avrupa Birliği Sivil Düşün Programı yalnızca duyurunun yaygınlaştırılmasına destek olmaktadır. Sorularınızla ilgili duyuruda bulunan adreslerden Mersin Romanlar Sosyal Kültür ve Dayanışma Derneği ile iletişime geçebilirsiniz.

“Mersin Romanlar Sosyal Kültür ve Dayanışma Derneği Avustralya Büyükelçiliğinin fonladığı Mersin Gençlik ve Spor Merkezinin paydaşı olduğu ‘ Roman Çocuklarının Eğitime Kazandırılması (RomÇEK) projesi için gönüllülerini arıyor. Gençlik Spor Merkezi tesislerinde eğitim öğretimin aksamaması için Cumartesi- Pazar günleri :10:00-13:00 saatlerinde 12.01.2019-05.05.2019 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir. Proje dahilinde spor faaliyetleri ve atölye çalışmaları gerçekleştirilecektir.

Projenin amacı:

Okul-aile ve çocuklar arasında işbirliği gerçekleştirerek dezavantajlı çocukların spor yoluyla eğitime kazandırılmasını sağlamak. Çocukların başarısızlık sebeplerini ortaya koyarak ilgili yerlere yönlendirmek. Saha boyunca spor faaliyetleri gerçekleştirilecektir. Bu yolla çocukların sosyal becerilerini geliştirmek, özgüven gelişimlerin desteklemektir. Çocukların yaşadıkları dünyadan sorumlu olarak yetişmeleri için sosyal sorumluluk,gönüllülük bilinçlerini ve becerilerini güçlendirmeyi amaçlamaktadır.

Gönüllülerin sorumlulukları:

Cumartesi-pazar günleri 3 saat sürecek atölyenin 1 saatlik kısmında aktif olarak yer alacak 1 saatlik zaman diliminde eğitim koordinatörü ile koordineli bir şekilde tematik atölyeleri gerçekleştirecek.

  • Atölye içeriği konusunda proje başlangıcında eğitim verilecek ve saha içerisinde atölye içeriği geliştirmeleri beklenecektir.
  • Saha içerisinde olası kriz yönetimi ile ilgili ve yetkili kişi olacaktır.
  • Sorumlusu olduğu spor sahasının çocukları ile ilgili ve yetkili kişi olacaktır.
  • Katılım sonunda katılım sertifikası verilecektir.”

Başvuru Formu: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeh8k9myey9hI9gcZYzKcbdiDJi2uMFkVC6E5ZsZhFn8h_bSQ/viewform?usp=sf_link

Web sitesi: http://mersinromanlarder.org

Facebook: https://www.facebook.com/mersinromanlarder/

Instagram: https://www.instagram.com/mersinromanlardernegi

Sorularınız için: bilgi@mersinromanlarder.org

Proje Koordinatörü: silanekinci@mersinromanlarder.org

Skip to content