1. Anasayfa
  2. /
  3. Sivil Portreler
  4. /
  5. Muğla Engelsiz Yaşam Platformu...

Muğla Engelsiz Yaşam Platformu Sivil Düşün desteğiyle örgütleniyor

Muğla Engelsiz Yaşam Platformu 19-20 Nisan 2019 tarihlerinde gerçekleştirdiği toplantıda, örgütlenme çalışmalarını #SivilDüşün desteğiyle tamamladı. Platform adına Engelim Olmayın Derneği’nin hazırladığı basın bültenini aşağıda bulabilirsiniz:

“Muğla Engelsiz Yaşam Platformu Örgütlenme çalışması tamamlandı.”

Engellilerin sorunlarının çözüme ulaştırılması ve daha erişilebilir bir Muğla yaratmak amacıyla Engelim Olmayın Derneği olarak Avrupa Birliği Sivil Düşün Programı Örgütlenme Desteğine başvuruda bulunduk. Başvurumuz 2019, Şubat ayında kabul oldu. Proje ortağımız Muğla Büyükşehir Belediyesi ile birlikte gerçekleştirdiğimiz ”Muğla Engelsiz Yaşam Platformu” çalıştayı 2 günlük yoğun katılımla tamamlandı.”

“Avrupa Birliği Sivil Düşün Programı finansmanı ile 19-20 Nisan tarihleri arasında Muğla Büyükşehir Belediyesi ortaklığında engellilerin sorunlarının çözüme ulaştırılması ve daha erişilebilir bir Muğla yaratmak amacıyla ”Muğla Engelsiz Yaşam Platformu” örgütlenme çalışması yapıldı.

İl genelinde engellilik konusunda çalışan derneklerin ve kamu kurum temsilcilerinin yer aldığı 2 günlük çalıştay sonunda ‘Muğla Engelsiz Yaşam Platformu’ kurulması ortak bir kararla kabul edildi. Platform içerisinde oluşturulan Eğitim ve Aile Sorunları, Toplumsal Algı Boyutunda Engellilik Kavramı, Erişilebilirlik ve Ulaşım Sorunları, Sağlık-Spor ve Beslenme Sorunları, İstihdam-Sosyal Güvenlik- Vergi Avantajları ve Engelli Turizmi, Hak Savunuculuğu-İstismarın Engellenmesi ve Sivil Toplum Kuruluşlarının Gücü konularında gruplar kuruldu ve sivil toplum örgüt temsilcilerinin bu konularda örgütlenerek sorun çözümünde itici güç olması kararı alındı.

Çalışmanın koordinatörlüğünü yapan Engelim Olmayın Derneği Başkanı Dilek Dündar; ‘Çalıştaya katılımın bu kadar yoğun olması oldukça memnuniyet verici. Engellilik konusunda çalışma yapan kamu kuruluşlarının tamamı neredeyse katıldı. İlimizde faaliyet gösteren engelli derneklerinin de hepsi burada. Kamu ve STÖ’ler işbirliği içerisinde çalışırlarsa, engelsiz bir Muğla hedefimize en kısa sürede ulaşabiliriz’ dedi.”

Merhaba!

Sivil Düşün ofisi, 9 - 18 Temmuz tarihleri arasında kapalı olacak. Desteklere dair tüm sorularınız için yardimmasasi@sivildusun.eu adresiyle temasa geçebilirsiniz ancak telefon hatlarımızın bu süre içinde ulaşılamaz olacağını iletmek isteriz. Gönderdiğiniz e-postalara, 18 temmuz tarihinden itibaren en kısa sürede cevap veriyor olacağız.

Görüşmek dileğiyle!

Merhaba!
Sivil Düşün ofisi, 2-6 Mayıs tarihleri arasında kapalı olacak.

Desteklere dair tüm sorularınız için yardimmasasi@sivildusun.eu adresiyle temasa geçebilirsiniz ancak telefon hatlarımızın bu süre içinde ulaşılamaz olacağını iletmek isteriz. Gönderdiğiniz e-postalara, 9 Mayıs tarihinden itibaren en kısa sürede cevap veriyor olacağız.

Herkese sağlık, neşe ve dinlence dolu bir bayram zamanı diliyoruz.

Skip to content