1. Anasayfa
  2. /
  3. Haber Arşivi
  4. /
  5. Mülteci Hakları Koordinasyonu (MHK)...

Mülteci Hakları Koordinasyonu (MHK) Basın Açıklaması

Mülteci Hakları Koordinasyonu (MHK), Dünya Mülteciler günü nedeniyle Türkiye’nin mülteci ve göç politikaları ile mültecilerin sorunları hakkında güncel gelişmeler ışığında bir basın açıklaması yapacaktır. Basın açıklaması, MHK üyelerinden Mültecilerle Dayanışma Derneği’nin yürüttüğümü “Uydukentler: İzleme ve Raporlama Projesi”nin kapanış toplantısı öncesinde gerçekleşecektir.   Tarih: 20 Haziran 2014 Saat: 09.00 Yer: Demora Otel Kavaklıdere Mah. Esat Cad. No:51 Çankaya, Ankara   MÜLTECİ HAKLARI KOORDİNASYONU, yaşadıkları ülkelerden zulüm ve savaştan kaçıp Türkiye’ye sığınan mülteci durumunda kişilere Türkiye’nin uluslararası hukuktan gelen yükümlülüklerine uygun bir şekilde koruma sağlanması için çalışmalar yürüten insan hakları örgütleri tarafından 15 Mart 2010 tarihinde kuruldu. Koordinasyon, beş örgütün mülteci hakları alanında kendi bünyelerinde yürüttüğü çalışmalara ek olarak, kamuoyu ve karar vericiler nezdinde farkındalık oluşturmak, göç ve iltica alanındaki politika oluşturma süreçlerine insan hakları perspektifiyle müdahil olmak amaçlarına yönelik “birlikte hareket etme” iradelerini temsil etmektedir.   MÜLTECİ HAKLARI KOORDİNASYONU: Helsinki Yurttaşlar Derneği (HYD) İnsan Hakları Derneği (İHD) İnsan Hakları Gündemi Derneği (İHGD) Kaos Gey ve Lezbiyen Kültürel Araştırmalar ve Dayanışma Derneği (Kaos-GL) Mültecilerle Dayanışma Derneği (Mülteci-Der) Uluslararası Af Örgütü Türkiye Şubesi (UAÖ)   Detaylı bilgi için http://www.multecihaklari.org/adresini ziyaret edebilirsiniz.      

Merhaba!

Sivil Düşün ofisi, 9 - 18 Temmuz tarihleri arasında kapalı olacak. Desteklere dair tüm sorularınız için yardimmasasi@sivildusun.eu adresiyle temasa geçebilirsiniz ancak telefon hatlarımızın bu süre içinde ulaşılamaz olacağını iletmek isteriz. Gönderdiğiniz e-postalara, 18 temmuz tarihinden itibaren en kısa sürede cevap veriyor olacağız.

Görüşmek dileğiyle!

Merhaba!
Sivil Düşün ofisi, 2-6 Mayıs tarihleri arasında kapalı olacak.

Desteklere dair tüm sorularınız için yardimmasasi@sivildusun.eu adresiyle temasa geçebilirsiniz ancak telefon hatlarımızın bu süre içinde ulaşılamaz olacağını iletmek isteriz. Gönderdiğiniz e-postalara, 9 Mayıs tarihinden itibaren en kısa sürede cevap veriyor olacağız.

Herkese sağlık, neşe ve dinlence dolu bir bayram zamanı diliyoruz.

Skip to content