1. Anasayfa
  2. /
  3. Sivil Toplumdan Haberler
  4. /
  5. NewsLabTurkey 2024 Kuluçka programı...

NewsLabTurkey 2024 Kuluçka programı katılımcılarını arıyor

NewsLabTurkey, 2024 yılının Kuluçka Programı için başvuruları almaya başladı. Türkiye’nin her yerinden medya profesyonellerinin, yayıncıların, girişimcilerin ve girişimci adaylarının katılımına açık olan NewsLabTurkey Kuluçka Programına 5 Şubat günü saat 23.59’a kadar başvuru yapılabilir.

NewsLabTurkey, Türkiye’deki haber ve medya start-up’larına yolculuklarının başında destek verdiği, rekabetçi aktörler olmalarını sağlamayı amaçladığı Kuluçka programının yeni dönemi için araştırmacı ruhlu ve yenilikçi katılımcılarını arıyor.

Program, medya, yayıncılık, teknoloji, oyun ve gazetecilik alanlarında yeni fikirleri desteklemeyi ve bu alanlarda çalışan ya da kariyerine yeni başlayan medya profesyonellerine değerli bir destek sunmayı hedefliyor. Bu alandaki yenilikçi düşünceyi güçlendirerek, projelerin gelişimine katkıda bulunmayı amaçlıyor.

Kuluçka Programı içerik üretiminden iş ve gelir modellerine kadar geniş bir yelpazede konunun uzmanlarından beş hafta boyunca eğitim alma imkânı sunuyor. Program ayrıca katılımcıların projelerini geliştirmelerine yönelik uzmanlardan alacakları birebir mentorluk oturumları ve fikirlerini hayata geçirirken ihtiyaç duydukları mikro hibe desteğini de sunuyor.

Türkiye genelinden toplamda 24 katılımcının kabul edileceği programa başvurular 5 Şubat günü saat 23.59’a kadar devam edecek. Başvurular akademisyen ve sektörden uzman isimlerden oluşan bir jüri tarafından değerlendirilecek. Değerlendirme sırasında başvuranlardan bazıları ile video veya telefon görüşmesi yapmak üzere iletişime geçilecek.

Program hakkında detaylı bilgi ve başvuru için tıklayın.

Skip to content