1. Anasayfa
  2. /
  3. Haber Arşivi
  4. /
  5. Norveç Helsinki Komitesi/ İnanç...

Norveç Helsinki Komitesi/ İnanç Özgürlüğü Girişimi’nden Başbakan Davutoğlu’na Çağrı!

Norveç Helsinki Komitesi / İnanç Özgürlüğü Girişimi Başbakan Davutoğlu’na zorunlu Din Kültürü Ahlak Bilgisi ders programı, kitapları ve uygulamasının insan hakları standartlarıyla uyumlu hale getirilmesi için çağrı yaptı:

Mektupta dinler karşısında tarafsızlık ilkesini gözetme yükümlülüğü de dahil olmak üzere, insan hakları hukuku ilkelerini temel alarak, DKAB dersleriyle ilişkili olarak, derslerin içeriği ve muafiyet mekanizmasıyla ilgili bazı tavsiyelere yer verildi.

Mektubun tamamına aşağıdaki linkten ulaşılabilir.

http://inancozgurlugugirisimi.org/calismalarimiz/norvec-helsinki-komitesi-inanc-ozgurlugu-girisiminden-basbakan-davutogluna-cagri/NHC-İÖG-Başbakanlığa-Mektup-10.10.2014

Merhaba!

Sivil Düşün ofisi, 9 - 18 Temmuz tarihleri arasında kapalı olacak. Desteklere dair tüm sorularınız için yardimmasasi@sivildusun.eu adresiyle temasa geçebilirsiniz ancak telefon hatlarımızın bu süre içinde ulaşılamaz olacağını iletmek isteriz. Gönderdiğiniz e-postalara, 18 temmuz tarihinden itibaren en kısa sürede cevap veriyor olacağız.

Görüşmek dileğiyle!

Merhaba!
Sivil Düşün ofisi, 2-6 Mayıs tarihleri arasında kapalı olacak.

Desteklere dair tüm sorularınız için yardimmasasi@sivildusun.eu adresiyle temasa geçebilirsiniz ancak telefon hatlarımızın bu süre içinde ulaşılamaz olacağını iletmek isteriz. Gönderdiğiniz e-postalara, 9 Mayıs tarihinden itibaren en kısa sürede cevap veriyor olacağız.

Herkese sağlık, neşe ve dinlence dolu bir bayram zamanı diliyoruz.

Skip to content