1. Anasayfa
  2. /
  3. Haber Arşivi
  4. /
  5. ORSAM “STK Eğitim Programı”...

ORSAM “STK Eğitim Programı” düzenliyor

Avrupa Birliği desteğiyle ORSAM tarafından yürütülen “icare4all.org” kapsamında eğitim programları düzenlenecek. 3-4 Ağustos 2019 tarihlerinde Ankara’da gerçekleştirilecek olan eğitim için son başvuru tarihi 20 Temmuz 2019. Yayınlanan duyuru metni ve başvuru detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Not: Avrupa Birliği Sivil Düşün Programı yalnızca duyurunun yaygınlaştırılmasına destek olmaktadır. Sorularınız için lütfen duyuruda bulunan adresle iletişime geçiniz.

STK Eğitim Programı
“Toplumsal sorunlara kalıcı çözümler üretebilmek ve iş birliği imkanlarını geliştirmek için ORSAM tarafından Avrupa Birliği’nin desteğiyle sürdürülmekte olan “icare4all.org” kapsamında Sivil Toplum Kuruluşlarına yönelik eğitim programı düzenlemektedir. Eğitim programının kapsamı birlikte yaşama kültürünü tehdit eden radikalleşme tehdidi ile mücadele sürecinde Sivil Toplum Kuruluşları aracılığı ile toplumsal farkındalığı artırmak, etkin politikalar geliştirmek için network oluşturmaktır. Eğitim kapsamında konuya ilişkin güncel durum değerlendirmesi, başarılı örnek uygulamalar ve alana ilişkin proje yazma konulu eğitimler verilecektir.
Bu kapsamda Ankara’da gerçekleştirilecek olan çalıştayda 50 STK temsilcisi bir araya gelerek proje yazımı, etkin proje uygulaması, radikalleşme, olası mücadele yöntemleri ve bu noktada STK’ların oynayabileceği rollere dair eğitimlerle birlikte fikir alışverişinde bulunacak, kendilerinin üstlenebilecekleri roller ve önemli gördüğü başlıklar üzerinde tartışacaktır. Akabinde STK temsilcilerinden bu alanda proje konusunda istekli bulunanların proje fikirlerinin değerlendirilmesi ve 5 ekibe 750’şer Euro tutarında çekirdek proje desteği aktarılması öngörülmektedir. Avrupa Birliği ve Türkiye’nin önemle üzerinde durduğu bu hassas konuda yeni çalışmalara, uygulamalara, iş birliklerine ihtiyaç bulunmaktadır. Bu kapsamda Türkiye’nin farklı şehirlerinden ve farklı çalışma alanlarına sahip STK’ların bir araya geleceği çalıştayımızda sizleri de aramızda görmekten memnuniyet duyarız.
Katılımcıların ulaşım ve konaklama giderleri proje kapsamında karşılanacaktır.
Programa kayıt olmak için tıklayınız
Eğitim Tarihi: 3-4 Ağustos 2019
Eğitim Yeri: Park Vivaldi Otel, Ankara”
Skip to content