1. Anasayfa
  2. /
  3. Haber Arşivi
  4. /
  5. Ortadoğu’da Savaş, Göç ve...

Ortadoğu’da Savaş, Göç ve Mülteciler Sempozyumuna Davetlisiniz.

SEMPOZYUM

ORTADOĞU’DA SAVAŞ GÖÇ VE MÜLTECİLER

Kırkayak Kültür Sanat ve Doğa Derneği  – Ortadoğu Kültürel ve Toplumsal Araştırmalar Merkezi düzenleyeceği sempozyumla “Ortadoğu’da Savaş, Göç ve Mülteciler” temalarını konu alan sempozyuma ev sahipliği yapacak. Türkiye ve Ortadoğu’da güncel durumu ele alan sempozyuma basın, akademi ve siyaset dünyasından birçok etkin isim katılacak. Katılımcılar Ortadoğu’da Arap halk ayaklanmalarıyla başlayan değişim sürecinde, çatışma ve dönüşümün arka plan ve dinamiklerini ve sonuçlarını ele alarak kapsamlı değerlendirmeyi hedef alacak.

Gaziantep Kırkayak Sanat Merkezi ve Friedrich-Ebert-Stiftung Derneği tarafından organize dilen ORTADOĞU’DA SAVAŞ GÖÇ VE MÜLTECİLER başlıklı sempozyum 13 Ekim 2014 Pazartesi günü İnşaat Mühendisleri Odası Konferans Salonu’nda gerçekleştirilecek. Üç oturumda yapılacak sempozyumda Cengiz ÇANDAR, Mete ÇUBUKÇU, Seda ALTUĞ, Fehim IŞIK, Hamza AKTAN, Erhan KELEŞOĞLU, Yara NSEIR, Foti BENLİSOY, Harout EKMENIAN, Şenay ÖZDEN, Bekir SITKI, Kemal Vural TARLAN ve Mehmet Nuri GÜLTEKİN gibi gazeteci, yazar, akademisyen ve sivil toplum aktivistlerinin katılımıyla Ortadoğu’da son dönemde yaşanan savaş, göç ve mülteci sorunları farklı boyutlarıyla ele alınacak.

Kırkayak Kültür Sanat ve Doğa Derneği, üç yılı aşkın süredir Gaziantep’te faaliyet gösteriyor. Kırkayak Sanat Merkezi adıyla; Film festivali, film gala – gösterimleri, söyleşiler, fotoğraf sergileri ve atölye çalışmaları gibi  kültür sanat etkinliklerini gerçekleştiriyor. Dernek, aynı zamanda, Ortadoğu Kültürel ve Toplumsal Araştırmalar Merkezi adıyla, Gaziantep’te Ortadoğu konulu kültürel ve toplumsal çalışmalar yapmayı hedefleyen bir merkezi de bünyesinde barındırıyor.

Sempozyuma dair daha geniş bilgi için Kırkayak Sanat Merkezi’ne başvurulabilir.

Sempozyum davetiyesi ve sempozyum basın metninin aşağıdaki linklerde bulabilirsiniz.

SEMPOZYUM ORTADOĞU’DA SAVAŞ GÖÇ VE MÜLTECİLER [1] copy

Sempozyum Davetiye

TARİH :13 EKİM 2014 PAZARTESİ SAAT: 10:30 – 18:00

YER : İNŞAAT MÜHENDİSLERİ ODASI KONFERANS SALONU

ADRES: EMEK MAH. ALİ NADİ ÜNLER BULVARI CEMİL CAHİT GÜZELBEY CADDESİ (CELAL DOĞAN PARKI YANI) ŞEHİTKAMİL – GAZİANTEP

KEMAL VURAL TARLAN Social Documentary Photographer

www.kemalvuraltarlan.com

Middle East Gypsies

www.middleeastgypsies.com

Syria in Transit

www.syriaintransit.com

https://www.facebook.com/kemalvuraltarlan

https://twitter.com/kemalvural

e-mail

kemalvural.tarlan@gmail.com

info@kemalvuraltarlan.com

Merhaba!

Sivil Düşün ofisi, 9 - 18 Temmuz tarihleri arasında kapalı olacak. Desteklere dair tüm sorularınız için yardimmasasi@sivildusun.eu adresiyle temasa geçebilirsiniz ancak telefon hatlarımızın bu süre içinde ulaşılamaz olacağını iletmek isteriz. Gönderdiğiniz e-postalara, 18 temmuz tarihinden itibaren en kısa sürede cevap veriyor olacağız.

Görüşmek dileğiyle!

Merhaba!
Sivil Düşün ofisi, 2-6 Mayıs tarihleri arasında kapalı olacak.

Desteklere dair tüm sorularınız için yardimmasasi@sivildusun.eu adresiyle temasa geçebilirsiniz ancak telefon hatlarımızın bu süre içinde ulaşılamaz olacağını iletmek isteriz. Gönderdiğiniz e-postalara, 9 Mayıs tarihinden itibaren en kısa sürede cevap veriyor olacağız.

Herkese sağlık, neşe ve dinlence dolu bir bayram zamanı diliyoruz.

Skip to content